vaikka se oli todella surkea laulaja silloin aikoinaan finaalissa. Oli säälittävän huvittavaa pojan usko omaan itteensä, ei se mitään ammattilaisten kritiikkiä kuunnellut, hoki vaan että hän on hyvä. Raukkamainen teko oli vielä "testamentata" äänensä Pakariselle. Olen seurannut sen uraa ihan huvituksen vallassa ja tää nykyinen älykkölook on ihan oma juttunsa. Mistä sille sitä älyä on yhtäkkiä niin ilmaantunut että ihan tyyliksi asti??? Jos se poika ei pian tule kaapista niin sitä ihmettelen. Ei se mikään jumala ole, tavallinen kadun tallaaja Rovaniemeltä. En sitä palvo, en vihaa, kunhan vaan naureskelen. Ei tälläsestä pitäs Tuiskufanien hihat palaa mutta niin vaan taitaa tapahtua...
Kyllä mä olen Antin urasta kiinnostunut
3
431
Vastaukset
- oli ehkä
huonoin laulaja finalisteista silloin 2003,mutta aikaa on kulunut ja kehityksessä on menty roimasti eteenpäin.Se on yksi juttu mistä Antissa myös pidän kovasti ja jota arvostan,niin se että se on niin itsevarma ja sillä on mahtava itsetunto.Kukas niihin omiin kykyihin uskois ja luottais jos ei itse.Menneet on menneitä,älytöntä jauhaa jotain testamenttaus juttuja enää.Tavallinen poika on Tuisku,mutta niin mahtava lavakarisma on pojalla ja laulutaito sekä ääni kehittyvät jatkuvasti.Kritiikkiä saa antaa,mutta se on yleensä just jotain tollasta "kaapista ulos"juttuja noi teidän jutut täällä.Antti käyttää silmälaseja koska tarvitsee niitä,näyttävät lasit ovat aina plussaa.Älyä ja kokemusta on varmasti karttunut tässä parin vuoden sisällä roppakaupalla.Että näin.
- ON TOTTA,
HYVIN KIRJOITETTU.
- Ylpeä Homo
Kyllä minäkin olen Antin urasta kiinnostunut. Nimenomaan siitä ns. 'työmiehen urasta'.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1118073Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4287239SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2045512Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1364443Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en814386Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal994311Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104022Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03700Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132570Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema182176