JOS SOINI VALITAAN

Sehän voi hajottaa hallituksen ihan pelkällä omalla päätöksellään,sittenhän sinne vois laittaa edes vähän rehellisyyden rippeitä omaavia edustajia ajamaan ihan kansalaisten asiaa eikä omia asioitaan jossa otetaan rahaa sieltä vähän ja tuolta enemmän omaan taskuun,halonen ei sitä hajoitusta tee eikä vanhanenkaan ja niinistöllä vielä vähemmän olis siihen resursseja,ainoaksi vaihto ehdoksi jää TIMO SOINI. Luottamus pulaa ne kyllä kärsii ja siinä on tarpeeksi riittävä syy hajottamiselle.
8431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

se on varoitusmerkki ylimielisille päättäjille

Äänestä
  • olispa tiedossa käärmeilläkin et jotain pitäs muuttua.

    Äänestä

  • Soini on muihin ehdokkaisiin nähden realisti, joka uskaltaa kertoa juuri sen totuuden mikä on odotettavissa. Mitä isomman äänisaaliin hän saa sitä vahvempi vaikutus hänellä on myös yksittäisenä kansanedustajana. Huomioiden, että hänen mielipiteensä ja tekonsa ovat lähinnnä kansan enemmistöä; äänimäärä myös ilmaisee sen itsenäisyyden millä äänestäjinä olemme ehdokkaamme valinneet. Juuri se on mielipiteittemme vaikutuksen vahvistava voima.
    Juuri Sinunkin ääni on arvokas.

    Äänestä

Halmeesta tulis sitten puolustus minister,eu-ssa näkisivät halmeen kuvan niin kukkaa ei uskaltas sannoo pahhoo suomesta.witspägistä sitten sisäasiain minister,heti vakkoojat ja asseista kielttäätyjät linnaan.ja porno vappaaks kikialla suomessa.

Äänestä

kansa on kyllästynyt epärehellisiin

Äänestä
  • lOPPUU KANSAN KYYKYTYS EU HERROJEN KANSSA.

    Äänestä

  • SOINIA! kirjoitti:

    lOPPUU KANSAN KYYKYTYS EU HERROJEN KANSSA.

    ymmärtää tämän yskän,olen aivan varma et löytyy suurin osa kansalaisista mitkä on just SOININ puolella asioissa ja samaa mieltä mut miksi ne ei sit osaa äänestää sitä SOINIA? Se olis aivan varmasti helpotus 60-80% suomen kansalaisista,toivotaan et SOINI menee ryminällä läpi äänillä.

    Äänestä

Ymmärrän, että Soinia kannatetaan hänen rohkeutensa vuoksi, mutta olisiko syynä siihen, että häntä ei kuitenkaan moni äänestä se, että hän on välillä liiankin suoraviivainen. Suomessa ilmeisesti odotetaan politiikolta pidättyneisyyttä, jotta häntä pidetään uskottavana.

Siinä mielessä arvostan Soinia, koska hän pitää arvossaan vielä niitä perinteisiä arvoja; koti, uskonto ja isänmaa. Jokainen voi uskoa mihin haluaa, mutta jokainen kansalainen tarvitsee perustaa, johon nojaa tässä muuttuvassa maailmassa.

Kehoitan kansalaisia äänestämään seuraavissa eduskuntavaaleissa sellaista ehdokasta, joka kunnioittaa näitä perusarvoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PRESIDENTIKSI NIIN... kirjoitti:

Sehän voi hajottaa hallituksen ihan pelkällä omalla päätöksellään,sittenhän sinne vois laittaa edes vähän rehellisyyden rippeitä omaavia edustajia ajamaan ihan kansalaisten asiaa eikä omia asioitaan jossa otetaan rahaa sieltä vähän ja tuolta enemmän omaan taskuun,halonen ei sitä hajoitusta tee eikä vanhanenkaan ja niinistöllä vielä vähemmän olis siihen resursseja,ainoaksi vaihto ehdoksi jää TIMO SOINI. Luottamus pulaa ne kyllä kärsii ja siinä on tarpeeksi riittävä syy hajottamiselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu