Hävettää olla suomalainen taas kerran!

Ilkka EI osaa laulaa!! sen olen kuullut noissa finaaleissa! ehkä se vähä yritti petrata lopussa mut kyl katri olis ollu sopiva idoli! ilkka on sitäpaitti liian vanha! 26 vee ei voi olla kunnon idoli, vaan 19 katri olis näyttäny esimerkkiä nuoremmalle sukupolvelle! pete ja roni ja pauliina... ne OSAS laulaa! Katri, Pete, Roni Ja Pauliina on idolit 2005!
9912
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

hävetä! Tosin, jos Idols-kisan voittaja saa sinut häpeämään suomalaisuuttasi on jotakin vialla! Pelkkä televisio-ohjelma!

Äänestä
  • Siis toihan oli vaan telkkari ohjelma. Miks pitää ottaa noin tosissaan. Mulle on ainakin ihan sama kuka sen kisan voitti.

    Äänestä

joo, jos ongelmas on tosiaan noin pieniä niin onneks olkoon!

Äänestä
  • Joo hei idols on viihdettä ja Ilkka pärjää mainosti idolissina. Ei laulutaidolla voiteta edes euroviisuja vaan viihdyttävimmällä esityksellä.Sitä paitsi Ilkalla on laulutaitoa aivan riittämiin ja on aivan loistava esimerkki nuorille ihmisille, ei ryyppää eikä rällää! Jos sulle yksi ohjelma merkitsee noin paljon niin muuta semmoiseen maahan missä on mieleisesi idolssi hehheheee...!

    Äänestä

Viihdyttävä persoona vaikutti voittoon varmasti enemmän kuin lauluääni..Omasta mielestäni Katrin laulu oli määkivää ja tyttö oli liian tylsän oloinen.

Äänestä

vai katri! sen laulu kuulostaa samalta kuin teuraaksi menossa olevan lampaan hätähuudot

Äänestä

ku osaat olla lapsellinen! mä en ainakaa rupeis häpeen suomalaisuuttani mistää hinnasta! oon suomalainen ja ylpee siitä, jos ite häpeet olevas suomalainen niin painu sitte vaikka venäjälle äläkä ikinä palaa suomeen!!!!
sitä paitsi, jos ilkka voitti niin se merkkaa vaan sitä että se on parempi laulaja!
katrilla sitäpaitsi on ärsyttävän värisevä ääni, ihan oikein että ilkka voitti!!

Äänestä

eiks pete oo ilkkaa vielä vanhempi ja pauliina sitäkin vanhempi. Ei se ikä vaan se karisma! äly hoi, älä jätä :)

Äänestä

Ihan yks vitun maku kuka voittaa, en oo ostanu kenenkää entisten enkä nykysten idols ''tähtien'' levyjä enkä osta. That´s it, hauskaa viihdettähän se oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nekka kirjoitti:

Ilkka EI osaa laulaa!! sen olen kuullut noissa finaaleissa! ehkä se vähä yritti petrata lopussa mut kyl katri olis ollu sopiva idoli! ilkka on sitäpaitti liian vanha! 26 vee ei voi olla kunnon idoli, vaan 19 katri olis näyttäny esimerkkiä nuoremmalle sukupolvelle! pete ja roni ja pauliina... ne OSAS laulaa! Katri, Pete, Roni Ja Pauliina on idolit 2005!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu