Tuossa ohjelmassa. Meni ohi.
Mitä Arajärvestä sanottiiin?
Kertokaa
6612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sanotiin, että Arajärvi sai kuulla kunniansa valtiovierailun aikana keskellä Varsovan (?) toria. Jälkeenpäin kuulemma kuitattiin siten, että Halonen vain kertoi tälle kaapin paikan.
Oliko se Puolassa? No kumminkin Ara jäi seurueesta jälkeen kun innostui katsomaan tauluja torilla.
No Halko simputti myrskynmerkkinä..(sitä ei näytetty)
Eihän tuo Halosen ohjelma ollut lainkaan kriittinen, vaan näennäiskriittinen, vanhoja juttuja vain hoettiin.
Ja ensi viikolla YLE toitottaa, kun Halosen kannatus on ensimmäisellä kierroksella jo 68%, uskokaa tai älkää.
YLE yritti tällä muka-kriittisellä ohjelmalla vain puhdistaa hetkeksi mainettaa, jotta voisi seuraavan kuukauden ajan entistäkin painokkaammin ajaa Halosta toiselle kaudelle.
Onks teistä kukaan muuten ollut gallupin haastateltavana? Minkälaisia kyssiä gallupissa on?
Halosesta toistettiin samaa vähän eri muodossa. Halosen ilkeatä luonneta vaan arvosteltiin koko ohjelman ajan.
Eihän siinä edes kerrottu sitä johtajuus-analyysiä, jossa Halonen paljatui huonoksi johtajaksi. Ja mitä muuta jätettiin sanomatta? Ei esim. kansan epäilyjä siitä, mistä sukupuolesta Tarja oikeasti tykkää. Kulissiliito ym. ym.
Niinistön juttu oli tosi ilkeä, Saulia haukuttiin todella.
Palstalla mainittiin, että asuisi Joensuussa. Onko Pena ja Tarja eronneet?