miksi xp professional ei suostu asentumaan koneelle

koneeni on 1500 4 penttiumi ja edellinen käyttö järjästelmä oli 98. poistimme 98 ja osioimme ja alustimme kiintolevyn mutta xp ei suostu menemään loppuun asti,mikä siis neuvoksi?kiitos jo etu käteen.
4543
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

alkuperäinen xp vai poltettu?

Äänestä
  • se on poltettu.se on kyllä laitettu useampaan muuhun koneeseen.

    Äänestä

Kokeileppas tätä........ biossista load setup defaults ja sen jälkeen Plug & Play O/S asentoon Yes ja sen jälkeen XP asennus

Äänestä

Mulla oli samantapainen ongelma. Piti käydä
bios:issa ottamassa emolla oleva äänikortti
pois päältä. Sen jälkeen meni loppuun ja kaikki
toimii loistavasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marjut 72 kirjoitti:

koneeni on 1500 4 penttiumi ja edellinen käyttö järjästelmä oli 98. poistimme 98 ja osioimme ja alustimme kiintolevyn mutta xp ei suostu menemään loppuun asti,mikä siis neuvoksi?kiitos jo etu käteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu