Niinistön Linja?

Voisiko tälläisessa teoriassa olla perää:

"Niinistö, Sasi, Ben Z, Nalle Wahlroos ja Jorma Ollila jne. edustavat itseasiassa kv. pääomaa eivätkä Suomen kansaa."?????

Täyttääkö salaliiton tunnusmerkit esim. koska klikki pyrkii demokraattisten instituutioiden johtoon jne.???
2188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikkihan me tiedämme että jos olet rahamiehiä tai ajattelet jollakin muulla tavoin kuin muutamien harvojen ajattelutapa on, sinulla ei ole demokratian piirissä toimimiseen mitään asiaa koska selkeästi olet salaliittolainen....

Itse olen kuullut että Joulupukki tonttuineen on muodostamassa salaliittoa venäläisen pakkas-ukon kanssa, toivottavasti pitävät näppinsä irti demokratiasta...ja jos eivät pidä niin onneksi humanoidit hoitavat vielä homman kotiin ja tuovat meille aidon ja oikean demokratian.
Samalla saavat kyytiä illuun kuuluvat menninkäiset, hyvät haltijat nimittäin vievät ne saunan taakse...

Äänestä

valtaa ei nykyään oikeastaan edes tarvitse. Poliitikot kun ovat jo melko hyvin taloudellisen vallan vietävissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Capital rules kirjoitti:

Voisiko tälläisessa teoriassa olla perää:

"Niinistö, Sasi, Ben Z, Nalle Wahlroos ja Jorma Ollila jne. edustavat itseasiassa kv. pääomaa eivätkä Suomen kansaa."?????

Täyttääkö salaliiton tunnusmerkit esim. koska klikki pyrkii demokraattisten instituutioiden johtoon jne.???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu