Perhana että ottaa päähän kun YLE:n vaalitenteissä ei anneta pienten puolueiden ehdokkaille kunnolla puheaikaa!
Aion kyllä protestimielessä äänestää Soinia, jolla olisi sanottavaa, mutta kun ei päästetä miestä kunnolla ääneen.
Aion kyllä protestimielessä äänestää Soinia, jolla olisi sanottavaa, mutta kun ei päästetä miestä kunnolla ääneen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lopetin katsomisen, kun Vanhanen puhuu ja puhuu, eikä anna toisille sananvuoroa.
Olisi ollut kiinnostavaa tietää mitä asiaa Niinistöllä oli, mutta ei Vanhanen keskeyttänyt pulputustaan vaan puhui tasaisesti hellittämättä.
Menin pois TV:n äärestä.
Joo, varmasti parempi laittaa televisio kiinni... Mielellään muuten tentin katsoisi, mutta kohtelu ei todellakaan ole tasapuolista.
Ilmeisesti olet Niinistön kannattaja..? Mitä olet mieltä siitä, että vaaleissa on kolme pääehdokasta, joille annetaan paljon tilaa julkisuudessa ja mediassa ja näitä muita pienten puolueiden ehdokkaita syrjitään? Saisiko mielestäsi suuntaa-antavia galluppeja julkaista ennen varsinaisia vaaleja?
Sinä siis katsot mielummin ns. keskustelua, jossa ei anneta ehdokkaan puhua vaan toistuvasti keskeytetään puhuva ehdokas? Onko mielestäsi se ns. keskustelua kun molemmat yrittävät saada ääntänsä kuuluville samaan aikaan ja alkavat huutaa toistensa päälle ääntään koko ajan hieman korottaen? Niinistölle oli oma aikansa hetkensä saada äänensä kuuluville siinä väittelyssä ilman, että Vanhasta olisi pitänyt jatkuvasti keskeyttää.