Sauli Niinistön kannattajat ovat selvästi sivistyneempää väkeä kuin nämä Haloskaa kannattavat öykkärit jotkä tälläkin palstalla näyttävät ruokottomia latelevat.Onko niin että tuo "karaoke"osasto ei kerta kaikkiaan ole kehittynyt eurooppalaiseksi?.Keskustelun sävy on usein räyhäävä ja provosoidutaan heti jos tulee vastusta.Meillä Saulin kannattaja porukoissa ollaan kuitenkin opittu suhtautumaan heihin ymmärryksellä.Se koira vaan usein älähtää mihin kalikka kalahtaa.
Niinistön kannattajat sivistyneempää väkeä
eurooppaa kohti
9517
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuota sinulla taitaa olla laput silmillä näitä juttuja lukiessa. Ketkään muut eivät käytä niin ala-arvoista kieltä ja herjaavaa käytöstä kuini ne, jotka vastustavat Halosta. Kenen kannattajia sitten lienevätkään, varsin usein ovat samassa herjausviestissään ilmoittaneet kannattavansa Niinistöä. En tiedä, mistä väitteesi kaivoit, mutta jokainen voi tarkistaa itse asian vaikka heti. Jonkun muun ehdokkaan kannattajat avaavat toinen toisensa perästä Halosta herjaavia kirjoituksia, joiden sanavalinnat ovat kaikkea muuta kuin sivistyneitä..
ulkoministeriön tiedottajan ja syväkurkun mukaan ns. Kallion katupoikien slangi haukkuessaan omia alaisiaaan ja töppäillessään omissa saamattomuuksissaan . Taitaa tuo dementia iskeä taas UKK:n lailla?
Otappa ja lueskele aikasi kuluksi vaikkapa Halosen suurimman fanin, tämän surullisen tapauksen, iiron viestejä. Niissä on, lähes jokaisessa viestissä aidon ja todellisen tuulipukutallukan, oikein perusjuntin tekstiä samankaltaisille sossurökäleille.
ette vaan pärjää tällä ironimikelle, joka kyykyttää teidät yksitellen. Mike on sitä paitsi aina oikeassa ja sehän suakin vituttaa.
ette vaan pärjää tällä ironimikelle, joka kyykyttää teidät yksitellen. Mike on sitä paitsi aina oikeassa ja sehän suakin vituttaa.
M.O.T
oisko lyhyt matikka jääny kesken?
Olen havainnut, että jostain syystä Timo Soinin kannattajat ovat kirjoittaneet sivistyneimpiä kirjoituksia tänne. Outoa sinänsä, miestähän pidetään melkein natsina ja hänen kannattajiaan luullaan yleisesti suvaitsemattomiksi rasisteiksi. Aika harvoin täällä tosin näkee muiden kuin kolmen "suuren" kannattajia. Ehkäpä ne "sivistyneimmät" eivät edes osallistu näihin keskusteluihin...
Hupaisaa muuten on se, että Soinia kritisoivatkin ihmiset ovat yleensä kirjoittaneet hyvin asiallisesti. "Sivistymättömimmän" ehdokkaan kannattajien ja vastustajien välillä käydään sivistynein keskustelu.
Tutkimustulokseni ovat tietenkin suhteellisen puutteelliset, koska työ ja nukkuminen vievät kaksi kolmasosaa ajastani. En siis ole ehtinyt/jaksanut lukea kaikkia keskusteluja enkä täten voi julistaa varmuudella, että asia on juuri näin. Mutta tällainen kuva minulle on jäänyt.
P.S. Itse aion äänestää yhtä noista kolmesta suuresta. Ehdokkaan nimi pysyköön kuitenkin salaisuutena.
..minäkin..Eli yhtä kolmesta ja taidan tietää jo ketä. Ainakin tiedän ketä en äänestä. En kuulu "tuulipuku" kansaan, vaikka sellaista käytännön syistä joskun ylläni kannan.
Huvittaa joskus joidenkin "yleistykset" ja "karsinoinnit"... Jos äänestät/teet niin, niin olet kouluttamaton jne...Pitäköön kukin luulonsa..