Suomen kansa äänestää

joka luo heille turvallisuuden illuusion, ei turvallisuutta.
Joka saa kansan tyytyväisenä painamaan päänsä pensaaseen ja perseensä pystyyn,
Kiva nyt näin hyvä olo. Se on Tarja .
Valitettavasti.
7231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Lapsiperheille ym köyhille ei kehumista!

Äänestä

ja tauti pahenee

Äänestä
  • tarja on paras ihana

    Äänestä

  • tarja on ihana kirjoitti:

    tarja on paras ihana

    Tosi on!

    Äänestä

  • xxx kirjoitti:

    Tosi on!

    Tolppa kauhusta?

    Äänestä

Valitettavasti.

Äänestä
  • synkkyyteen,MATTI VOITTAA.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


presidentiksi henkilön kirjoitti:

joka luo heille turvallisuuden illuusion, ei turvallisuutta.
Joka saa kansan tyytyväisenä painamaan päänsä pensaaseen ja perseensä pystyyn,
Kiva nyt näin hyvä olo. Se on Tarja .
Valitettavasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu