c-kortin teoriakoe

onko c-teoriakokeessa vain ne kymmenen kysymystä, jotka liittyvät c-korttiin?? vai kuuluuko siihen myös kuvakokeet??
610961
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei kuvia

Äänestä
  • Jos jälkikäteen korottaa C:hen ja edellisestä kuvakokeesta on yli puoli vuotta, joutuu tekemään kuvakokeetkin. Tai jos on kesällä suorittanut C:n ja loppusyksyllä CE:tä suorittamassa ja virkailija pistää kuvat vahingossa. No, meni sekin läpi.

    Äänestä

  • stycke kirjoitti:

    Jos jälkikäteen korottaa C:hen ja edellisestä kuvakokeesta on yli puoli vuotta, joutuu tekemään kuvakokeetkin. Tai jos on kesällä suorittanut C:n ja loppusyksyllä CE:tä suorittamassa ja virkailija pistää kuvat vahingossa. No, meni sekin läpi.

    Eli ei tule kuvia, vain luokkakohtaiset kysymykset, vaikka kuvien tekemisestä olisikin yli puoli vuotta.

    Äänestä

vain luokkakohtaiset 10 kysymystä, ellet ole palauttamassa ajo-oikeuttasi, eli lyhytaikainen ole ollut hyllyllä.

Äänestä

Itsellä oli 10 kyssärin joukossa mm. "mitä pitää tehdä, kun kuarkkia hinataan." Sitten tietty a,b,c vast. vaihtoehdot. Täytyy myöntää, että vaihtoehdot oli kaikki "sopivia", eli loogisella ajattelulla ei tuu toimeen. Ei ollut siis tyyliin (a.laulaa, b. tanssia c. ottaa vetävä akseli irti). Sitten "mikä vaikuttaa ilmanvastukseen nopeudessa 80km/h". Sitten oli mikä kitka vaikuttaa kuorkkiin tjsp. Ei voi enää tarkkaan muistaa, mutta muistiin jäi, että koe oli VAIKEA, jos ei ollut lainkaan lukenut ja tajunnut.
Läpi meni (tosin maksimivirheillä). Kannattaa lukea se teoriakirja HUOLELLA läpi ja sisäistää mitä pitää tehdä teityissä tilanteissa. Muista sit inssissä KATSO PEILEJÄ SÄÄNNÖLLISESTI!! (on hylkäämisperuste, jos et kattele peilejä inssin aikana voit ajaa kanttarille tj. sellasta...)

Äänestä
  • "mitä pitää tehdä, kun kuarkkia hinataan." kun sitä kuarkkia jo hinataan ni ei ainakaan mitään akseleita irrotella. Se akseli ois pitäny irottaa ennen hinausta. Mielestäni oikea vaihtoehto on laulaa. Laulu hinauksen aikana keventää tunnelmaa ja vähentää k-a:n särkymisestä johtuvaa vitutusta ainakin tilapäisesti. Tanssi tekisi myös niin, mutta ei ole liikenneturvallisuuden kannalta suositeltavaa tanssia auton ohjaamossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


c-kortti.. kirjoitti:

onko c-teoriakokeessa vain ne kymmenen kysymystä, jotka liittyvät c-korttiin?? vai kuuluuko siihen myös kuvakokeet??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu