Hei te uskovaiset kirkkoonkuuluvat ja muut hörhöt. Kun te nyt uskotte siihen jeesukseen ja sen syntymään niin missä jeesus oli kun ne kaksi pientä lasta katosi Honkajoella. Kenellä on oikeus antaa kodille noin kauhea taakka.
Ei ainakaan jeesuksella, missä jeesus oli
Ei ainakaan jeesuksella, missä jeesus oli
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ja Jumalahan saa tehdä mitä haluaa, valitusoikeutta ei ole. Kitinä pois ja sokeaa uskoa vain peliin!!
Pieni maailma, sanotaan joskus. Talo, jossa nuo lapset asuivat, on se missä asui aikanaan sittemmin mm. häissäni bestmanina ollut kaveri, ja jossa vierailin hyvin usein.
Tavattoman surullinen tapaus.
Ruumiita ei löytynyt. Kohtuullisen iso osa Karvianjoessa kulkevasta uppopuusta ja roskasta jää kiinni erääseen muutaman neliömetrin saareen pari kilometria alajuoksulle päin. Sen saaren omistaa äitini... Ei kiva.