Leo Mellerin kirjafirma Kuva ja sana julkaisi aikoinaan Pirkko Säilän profeetallisen kirjan Tuomioyö 31. 12. 1999. Siinä kerrottiin, miten tuona ajankohtana tietokonekatastrofi Y2K aiheuttaa valtavia onnettomuuksia maailmassa: lentokoneet putoilevat, sähkönjakelu katkeaa, ydinvoimalat räjähtelevät... Kirjassa oli kuulemma hyvät ohjeet, miten onnettomuuksiin pitää varautua. Tietääkö kukaan, onko kirjasta tulossa uusintapainos? Haluaisin varautua suurkatastrofiin.
TUOMIOYÖ 31. 12. 1999 !
11
894
Vastaukset
- johannes
Lahkojen ennustuksiin uskominen ja niiden perässäjuokseminen on ennustettu aikoja sitten
2. Tess. 2:11
Ja sentähden Jumala lähettää heille väkevän eksytyksen, niin että he uskovat valheen, - A.Lidl
Milloin se suurkatastrofi tulee? Että tietää varautua.
- sanoin:
31. 12. 1999 Y2K
- melleri
leo meller kirjoittaa ja kustantaa ja kertoo muitakin epämääräistä ja epäluotettavaa tietoa.
eikö "profeetta" osoita olevansa valheprofeetta mikäli jutut ei toteudu?
y2k oli suuri kupla, rahastuskikka tietoturvafirmoille ja muille teknologiayrityksille.- pilalle ympärileikattuja
2. Piet. 2:1
Mutta myös valheprofeettoja oli kansan seassa, niinkuin teidänkin keskuudessanne on oleva valheenopettajia, jotka salaa kuljettavat sisään turmiollisia harhaoppeja, kieltävätpä Herrankin, joka on heidät ostanut, ja tuottavat itselleen äkillisen perikadon. - Janne
Leo Meller on hyvä ihminen ja saarnamies! Ilman häntä Suomi olisi henkisesti paljon köyhempi.
Kysymykseni kuuluu: Miten Patmoksen toimintaan pääsee mukaan paikallisesti? Asun pohjoissuomalaisessa kaupungissa. - i see the light
Janne kirjoitti:
Leo Meller on hyvä ihminen ja saarnamies! Ilman häntä Suomi olisi henkisesti paljon köyhempi.
Kysymykseni kuuluu: Miten Patmoksen toimintaan pääsee mukaan paikallisesti? Asun pohjoissuomalaisessa kaupungissa.vaikee sieltä pohjoisesta Helsinkiin on vaikuttaa muuten kun uhraamalla varojaan, ostamalla Patmoksen tuotteita tai ,ja, ottamalla kummilapsen. Patmoksen kotivuilta löytyy lisää tietoa. niin ja tietenkin olemalla mukana kristillisessä yhteisössä, esim helluntai srk:ssa ,luterilaisten Raamattuun uskovien seurassa tai jonkun muun seurakunnan toiminnassa.
- Janne
i see the light kirjoitti:
vaikee sieltä pohjoisesta Helsinkiin on vaikuttaa muuten kun uhraamalla varojaan, ostamalla Patmoksen tuotteita tai ,ja, ottamalla kummilapsen. Patmoksen kotivuilta löytyy lisää tietoa. niin ja tietenkin olemalla mukana kristillisessä yhteisössä, esim helluntai srk:ssa ,luterilaisten Raamattuun uskovien seurassa tai jonkun muun seurakunnan toiminnassa.
Miten minä saisin yhtyeden täkäläisiin (oululaisiin) Patmos-henkisiin uskoviin? Tuo ns. normaali Jumalanpalvelus ei oikein sytytä. Haluaisin tutustua enemmän ja syvemmin Raamattuun. Lähetystyö on myös lähellä sydäntäni. Olen aika vähävarainen, joten taloudellisesti minusta tuskin paljon apua. Mutta Uskon Palo on kova.
- sanan saarna
Jospa tuomio kääntyi kun kansa teki parannuksen ja korjasivat tietokone ohjelmansa.
Vaara oli olemassa.- todellaki loppumassa
esimakua kaikesta pahimmasta..
- Anonyymi
Vaara poistui, kun Patmos sai tarpeeksi rahalahjoituksia. Jumala muutti mielensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2167799- 583083
- 1992487
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut102013Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.2011875Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke241612- 751311
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä281222- 861222
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,391202