New york times

http://www.nytimes.com/2005/12/25/international/europe/25finland.html?emc=eta1

On tämä rantaruotsalaisten hyysääminen mennyt liian pitkälle, kun sitä irvitään amerikassakin.
Seuraavaksi kai irvitään somalinhyysäystä.
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huhuh mikä clowni, pitäisi lähettää se pelle turkkiin niin saisi tietää miten on elää vähemmistöna ;)

Äänestä
  • Vaikkapa suomenkielisenä Ruotsiin: Tala kyllä pärjäisi ja onkin pärjännytkin siellä vuosia, koska osaa ruotsin kielen. Mutta sielläkin tämä kielivapauden vapahtaja ärsyttäisi vallanpitäjiä, koska yrittäisi auttaa yhtä maailman vanhinta ja kauneinta alkuperäiskieltä, suomea.
    Olla ruotsinkielinen Suomessa on samaa kuin oli olla puolueen jäsen entisessä NL:ssä: kommunismi kaatui kuin korttipakka demokratian edessä ja niin kaatuu myös pakkoruotsi ja ruotsinkielistemme ansiottomat etuoikeudet, toivottavasti vain ilman ruumiita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjhkjhkj kirjoitti:

http://www.nytimes.com/2005/12/25/international/europe/25finland.html?emc=eta1

On tämä rantaruotsalaisten hyysääminen mennyt liian pitkälle, kun sitä irvitään amerikassakin.
Seuraavaksi kai irvitään somalinhyysäystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu