Koivukylän aseman viereinen pöpelikkö on näemmä raivattu sileäksi. No, sitä tuskin kukaan jää kaipaamaan muut kuin pultsarit mutta lieneekö viisasta päätös, että siihen tulee Lidl=halpaa kaljaa muutenkin lähiöön, joka ei kovin ruusuinen ole.
Koivukylään Lidl?
7
1860
Vastaukset
- Laardibonanza
Kyllä sitä halpaa kaljaa saa nykyään jo, kun viitsii Cassaan kävellä tai taksilla suhauttaa. Nähtäväksi jää, jaksaako lähi-Spar vielä sinnitellä Lidlin tulon jälkeen.
- Rosa
Spar on ylikallis! Ei varmaan kovin hyvin menesty sen jälkeen kun lidl tulee.. Aseman viereiselle tyhjälle alueelle tulee vielä citymarket. Kaatuukohan eurospar? Tuskin.
- Stig carpelan
Tuleeko se lidli varmasti tohon? kuvittelin et se tulee sinne alas Euro-sparin viereiselle pellolle...
- Oven Suu
Kyllä se tohon tulee, just tohon. Tohon "ostaria" vastapäätä, juu. Just siihen.
- miukumauku
Oven Suu kirjoitti:
Kyllä se tohon tulee, just tohon. Tohon "ostaria" vastapäätä, juu. Just siihen.
valitettavasti tuohon tulee...Onneksi toi pultsarimetsä on nyt sileenä.Puut on kivoja toki,mut siel asusteli kaikenmaailman oksetuksia.
Aunen spar-kauppa ei varmasti selviä.Onhan se kyl superkallis se on totta,mut mukava hlökunta!
- kalja
on niin pahanmakuista ettei sitä kukaan viitsi edes halvallakaan ostaa...
- Rosa
Ihan samaa mieltä että se on pahaa. Se yks kaljamerkki, niin se pullo näyttää ihan yskänlääkepullolta! Hyii!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee662221Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."61836Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381354Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?216997Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.94983En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71980Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21945- 19776
Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39760Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93729