Minusta Matti Vanhanen on ennen kaikkea meidän kaupungissa asuvien presidenttiehdokas. Ei välitetä noiden maalaisjuppien jutusta. Pidetään Matti reilusti meidän miehenä. Olkoot Haloset ja Niinistöt maalaISJUNTTIENn ehdokkaita.
Kävin rakentamassa meillä päin jouluna uudet vihreä tuuli nauhastot. Entiset olivat vähän kärsineet säästä.
Matti Vanhanen puolustaa nimenomaan meitä!
Kävin rakentamassa meillä päin jouluna uudet vihreä tuuli nauhastot. Entiset olivat vähän kärsineet säästä.
Matti Vanhanen puolustaa nimenomaan meitä!
Vastaukset 3
Vanhimmat
HYvä, että meillä on Matti, joka on hylännyt täysin maajussit. Teki todella hyvän sopimuksen EU:n kanssa. Nyt maajussit saa kyytiä ja me Stadin kundit kyllä maksamme siitä hyvästä vaikka lisämaksuja Eu:lle. Nouskoot verot kunhan maajussit eivät saa mitään.
tältä kylältä
viirit iloisesti lepattaa, on kiva katsella autoillessa töihin, valkoista hankea vasten! Älkää maanviljelijät välittäkö me kaupunkilaiset tarvitsemme teidän tuottamaa hyvää suomalaista ruokaa!