WTC-tornien romahdusta jaksavat jotkut spekuloida, spekuloida ja vielä kerran spekuloida.
Mutta miksi hukata aikaa itsestäänselvyyksien setvimiseen, kun kerran tuhannet, ellei peräti kymmenet tuhannet paljain silmin näkivät lentokoneiden törmäyksen.
Ne, lentokoneet, siis riittivät tornien sortumiseen. Eihän koneiden osumisesta torneihin liene epäselvyyttä.
Tornit sortuivat, koska lentokoneet katkaisivat kantavia pilareita ja kerosiinipalo pehmensi loput.
Madridin kerrostalopalossa palosuojaus ja ehjät tolpat riittivät kuin riittivätkin pitämään talon pystyssä. Kuika lähellä lopullinen sortuma Madridissa oli, sitä emme tiedä.
Sen sijaan paljon mielenkiintoisempaa setvittävää löytyy Pentagon-iskusta, kun lentokoneen jäänteitä ei löytynytkään, ja aivan samoin Britannian jättimäisestä öljypalosta, joka näyttää vaietun kuoliaaksi heti palon tapahduttua.
Toisin näissä, Pentagon-iskussa ja Britannian petroolipalossa, ei ole kysymys lujuusopista, vaan "onnettomuuksien" tekotavasta, joka molemmissa ilmeisesti vaikenemisella pyritään salaamaan.
Ja WTC-salaliittojakin uskottavampi salaliittoteoria löytyy mm. Kennedyn murhasta, jonka takana mitä todennäköisimmin on rebublikaanit ja heidän miehittämänsä CIA/Pentagon.
Jo yksistään "tutkimustulosten salaaminen" mutta ennenkaikkea patologien (ruumiinavaajien) kyvyttömyys määrittää luotien tulosuunnat, viittaa todelliseen salaliiton olemassaoloon.
Se, että USAssa on pääsääntöisesti salamurhien kohteena ollut VAIN vasemmistolaisesti ajattelevia ja kansalaisaktiiveja osoittaa, että USA:n oikeistolainen rebublikaanisiipi isoine rahoine ja imperialistisine asenteine ovat olleet liikkeellä.
Eikö totta !
WTC-salaliitot uskomatonta sooppaa
13
574
Vastaukset 13
- INCE3T
174 m korkeaan rakennukseen ei osunut konetta, eikä se syttynyt tuleen WTC1:n ja WTC2:n palaessa ja romahtaessa. WTC7 yksinkertaisesti vain päätti ilman mitään näkyvää syytä romahtaa iltapäivällä ja niin se tekikin – ehkäpä osanottona romahtaneita kohtaan.
Vain tyhmä – ja teitähän riittää nykyaikana – uskoo selitykseen, että rakennus voi romahtaa itsestään.- romahti myös
eikä senkään syy julkisuuteen saatettu.
Mutta isojen tornien sortuman itsestäänselvyydestä oli kyse. - *Kansalainen*
romahti myös kirjoitti:
eikä senkään syy julkisuuteen saatettu.
Mutta isojen tornien sortuman itsestäänselvyydestä oli kyse.http://www.abovetopsecret.com/pages/911_pentagon_757_plane_evidence.html
- tyhmämaailma
Jos et ole sattunut seuraamaan uutisia, niin aina silloin tällöin maailmalla uutisoidaan noista "itsestään" romahtavista rakennuksista. Hiljattain esim. romahti Saksassa jäähallin katto. Venäjällä myös tuntuu olevan erikoisen paljon itsestään romahtavia tai räjähteleviä rakennuksia.
Olet oikeassa, että kaikille on ilmiömäistä näkyvän syyn puuttuminen, ei törmäävää lentokonetta, ei tulipaloa, ei puskutraktoria kaatamassa seiniä tai mitään muutakaan epätavallista. - Anonyymi00010
tyhmämaailma kirjoitti:
Jos et ole sattunut seuraamaan uutisia, niin aina silloin tällöin maailmalla uutisoidaan noista "itsestään" romahtavista rakennuksista. Hiljattain esim. romahti Saksassa jäähallin katto. Venäjällä myös tuntuu olevan erikoisen paljon itsestään romahtavia tai räjähteleviä rakennuksia.
Olet oikeassa, että kaikille on ilmiömäistä näkyvän syyn puuttuminen, ei törmäävää lentokonetta, ei tulipaloa, ei puskutraktoria kaatamassa seiniä tai mitään muutakaan epätavallista.siinäpä "valopää"...
missään muualla maailmassa ei koskaan ole pilvenpiirtäjä romahtanut koskaan, koska ne on pakko tehdä niin kestäviä että maanjäristyksetkään ei niitä hetkauta eikä tulipalot jne
- muutama
ilmeisesti sitten mielestäsi vasemmistolaisesti ajatteleva Yhdysvaltain presidentti jotka on tai on yritetty murhata.
Abraham Lincoln - republikaani
James Garfield - republikaani
William McKinley - republikaani
Ronald Reagan - republikaani (selvisi ampumisesta)
Viimeistä viimeistään huomaa, että kyllä siellä oikeistolaisiakin murhataa/yritetään murhata.
Onko näiden taka sitten vasemmistolaiset? No Reaganin amupja todettiin mielenvikaiseksi eli hän ainakin lienee vasemmistolainen.- olisi joutanut
manan maille jo silloin.
Mutta toisiaan, Niin monta ja niin lyhyen aikajakson (20 v) useita suunnitelmallisia, kansalaisaktivisteihin kohdistuvi iskuja. Ei ole sattumaa, vaan suunniteltua. Salaliittoja siis.
Lennonin murhaajaa pidetään vangittuna yliajalla edelleen (sekopää vasemmistolainenko?) todennäköisesti samoista syistä, kuin on Vanunu Israelissa kotiarestissa, eikö totta.
Mutta impperialismin syntysijoilla kun ollaan, niin vaarallista on mielipiteitään esittää....
- Eino Kulli
Nimimerkki Haans ei huomaa että WTC:stä esitetty virallinen teoria on salaliittoteoria. Jos et tätä tosiasiaa kykene huomaamaan niin olet sitten yksi näistä valkoisista lampaista jotka sulkevat silmänsä todellisuudelta ja kaivavat samalla omaa kuoppaansa.
Olet selvästi edennyt omissa päätelmissä kuka olisi ollut voinut olla WTC:n räjäyttäjä jos olet myös sitä mieltä että ne eivät olleet ketkään islam-peräiset terroristit.
Kuvittele mielessäsi republikaanit ja demokraatit tappelemassa maailmanvallsta keskenään onko loogista. Vai mitenkäs jos olisikin 1 ja ainoa salaliitto joka tuntee nimensä ILLUMINATI joka peustettiin vuonna 1776 Saksassa ja on tälläkin hetkellä koko vallan kahvassa. Kansalaisia kusetetaan poliitiikan kentiltä 100-0. Demokratia on aivan puhdasta silmään kusemista. Illuminati haluaa ottaa maailman ihmiset orjikseen ja EU:ssa lyödään vielä muutaman kerran nuijalla pöytään niin olemme isoveli-yhteiskunnassa vailla mitään oikeutta ja sanavapautta. Tässä täytyykin ottaa yhteys plejadeihin ja siriukseen lähigalaksien olennot ovat meidän veljiä ja he eivät tule katsomaan tätä tulevaa vallankamppailua vierestä.
Saamme kohta vieraita avaruudesta ja samalla illuminati joutuu kohtaamaan loppunsa. Saattaa tulla vielä aika sotaisat oltavat kun illuminati haluaisi vielä kostoksi räjäyttää muutaman ydinkäjen. - *Kansalainen*
Madridin talossa ollut kunnon tulipaloa kuin ihan ylimmällä huipulla, ja siksi se yläosa sortuikin melko pahoin. Sortui, vaikka tulipalon yläpuolella ei ollut edes juuri minkään vertaa painoa.
Suurimman osan ajasta kyseinen rakennus paloi erittäin heikosti. Syykin on selvä, se oli remontin takia tyhjillään.
http://www.concretefireforum.org.uk/images/Madrid.jpg - Anonyymi00011
Sen on tuo "salaliitto teoria" hyvä peite valtion ja vakoilujärjestelmien tekemien ciasteluiden peittelemiseksi.
- Anonyymi00012
Miljoonat ja miljoonat näkivät suorana telkasta - ja sekin, että palopesäkkeiden ehjät rakenteet antoivat periksi. Voi amerikan ihmettä!
- Anonyymi00013
George Bush tyhmempi junaili koko WTC iskun, jotta sai oikeuden aloittaa sota Al-Gaidaa vastaan. Mistä löytyy hävyttömämpi kansa ja johtajat kuin USAsta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.881323Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu39869- 13807
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.40798Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.81710- 90705
- 46698
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl17697Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27647- 58638
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan91614- 65610
- 43591
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa56575Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47566- 43544
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.129537- 9525
Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13512Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31505