Halosta ei TUNNISTA

Katsoin ekakerran tänään vaalimainoksia.
Ja ajattelin että kukakohan tuo Tarjaa muistuttava, mutta aivan erinnäköinen nainen noissa mainoksissa onkaan?

Luin tekstin ja siinä väitettiin kuvan esittävän Tarja Halosta?

Vasta vietettiin itsenäisyyspäivän juhlia jotka uutisoitiin suoraan jokaiseen kotiin TV:n tailehtien välityksellä. Mieleemme on painunut live-kuva Halosesta.

Kuinka joku voi kuvitella, että tuo Halosta "esittävä" vaalimainos olisi
Halosesta itsstään?
12547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat
  • Paitsi tupakkiaski pullottaa tuon just ostetun pompan taskusta.Mahtaa Saulia vähän kyllästyttää kun vaan kuvataan ja ei kuvilla tule olemaan mitään merkitystä. Nii ja rumathan ne vaatteilla koreilee...

    Äänestä

  • Saulista niinkuin Halosesta kuinkahan meikattu
    Sauli on lähikuvassa?

    Äänestä

  • kannattaja selvästi,ethän muuten arvostelisi
    Tarjan hyvää kuvaa.

    Äänestä

faceliftin - kasvoleikkaus Adoben Photo Shopilla

Äänestä
  • sekö, joka tänään piti uudenvuoden puheen vai se rusoposki-sinusilmä-simasuu, joka tuolla tien vieressä hymyilee?
    Ihmettelen, että Halonen menee tuollaiseen. Mutta kaikki keinot tietysti pitää käyttää!

    Äänestä

Pysähtyneisyyden ajalta on SDP:n ehdokkaan ulkojuliste, jota on retusoitu Breshnevin ajan tyyliin, ehdokkaan silmien väriä myöten.

Eikä tuo allaolevakaan oikein osoita ymmärrystä siitä, mistä demokraattisissa vaaleissa on kyse:

"SDP:n puoluesihteeri Maarit Feldt-Ranta paheksuu vihreiden presidenttiehdokkaan Heidi Hautalan presidentti Tarja Halosta koskevia puheita. Feldt-Rannan mielestä Hautala käyttää presidentinvaalia ikävästi hyväkseen arvostellakseen istuvaa presidenttiä."

Äänestä

Niin, todella käytelty Photo Shoppia liian kanssa. Kyllähän kuvaa saa hienostuneesti parannella, mutta nyt kyllä on menty liiallisuuksiin. Teennäistä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mainoksestaan? kirjoitti:

Katsoin ekakerran tänään vaalimainoksia.
Ja ajattelin että kukakohan tuo Tarjaa muistuttava, mutta aivan erinnäköinen nainen noissa mainoksissa onkaan?

Luin tekstin ja siinä väitettiin kuvan esittävän Tarja Halosta?

Vasta vietettiin itsenäisyyspäivän juhlia jotka uutisoitiin suoraan jokaiseen kotiin TV:n tailehtien välityksellä. Mieleemme on painunut live-kuva Halosesta.

Kuinka joku voi kuvitella, että tuo Halosta "esittävä" vaalimainos olisi
Halosesta itsstään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu