Kyl toi EU on tosi oksettava. Nyt se vaatii Suomelta rahaa sakkojen muodossa susien takia.Viekää Brysseliin kaikki sudet.Suomi ei niitä tarvitse.
Oksettava EU
YÖäg
5306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei tukisi ikävä heitä.
Pitääkö nyt EU-vastustuksen nimissä tappaa kaikki sudetkin Suomesta. Nuo harvat viattomat luontokappaleet.
Euroopan Unioni tarkoittaa vain meidän parastamme. Se on (vain tällä kertaa) jotenkin jostain syystä unohtanut, että Suomessa ei ole erämaita.
Ei ole tarkoituskaan susia tappaa sukupuuttoon ,vaan siirtää ne Brysselin ja ministeri Karpolan ihailtavaksi pääkaupunkiseudulle.
Mielestäni kaikki suomen susihukat voisi siirtää EU-perlamenttiin,silloin kun siellä on täysi-istunto.Susia olisi hyvä pitää tietysti ensin vähän nälässä.
Sitten koko tapahtuma tulisi televisioida suorana kaikkiin eu-maihin ja norjaan.Saisivat norskitkin kunnon viihdettä.