Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Veikkauksen Keno !!!

Mikä kumma siinä on kun ei kukaan tai mikään ei puutu tohon veikkauksen keno arvontaan, arvonnat suoritetaan tietokoneella jotta tulisi mahollisimman vähän isoja voittoja ja yleensäkkin voittoja. Täyttä kusetusta koko keno, Veikkaus jaksaa itkeä jostain Paffin peleistä mut ite veikkaus kusettaa tietokone arvonnoilla samanlailla, ois joskus mukava nähä vaikka voiton jako sen arvonnan jälkeen, että paljonko ois tullu esim. keno 10:ssä täys osumia keno 9:ssä keno 8:ssa jne. Taitaa taas olla valtiolla oma lehmä ojassa kun se ei puutu tohon asiaan.
62481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taasko se sama kenohörhö tuli spämmäämään tänne??? Katsoppa edellisiä viestejä niin saat paljon vastauksia kysymyksiisi

Äänestä
  • keno hörhö, vaan tosissani tämän asian kanssa

    Äänestä

Keno ON kusetusta, mutta kyllähän ne ns. arvonnat pyörii niinkauan kuin meitä epäileviä (syystä epäileviä) pidetään hörhöinä!
Se on vaan niin, ettei miljoona kärpästä (=lue kenouskovaista idioottia) voi olla väärässä, että paska (=lue keno) on hyvä juttu!

Äänestä

Mielessäni,miksei veikkaus julkaise keno voittojen määrää?

Onko heillä siinä jotain salattavaa? vai onko veikkaus vielä kehityksestä jäljessä,siis penikkatauti asteella,jossa pitävät asiaa pelaajien kannalta merkityksettömänä.

ja onhan se tiedossa jo Raamatusta,että kaikki veikkauksen edustamat pelit on itse saatanan keksimiä.

Ja se on tosi,koska se järjestö tuottaa suunnattomia voittoja,se perustuu ihmisten rahanhimoon,ja yhtiön johtajien virnistelyyn.

Muka siitä jaetaan kaikenmaailman avustuksia,haistella paskat koko juttu,tekopyhää meininkiä,niinkuin valtion tupakan vastustamiskampanjat.

Toisella poskella puhutaan sitä vastaan,ja toisella lasketaan veroja,että kuinka paljon tuli voittoa.

Sama muissakin jutuissa,ja kun joku korottaa ääntään,se kannetaan ulos,kuin Veikko Vennamo aikoinaan.

Äänestä

...merkille, että 9- ja 10-tason voittoja tulee vain eurolla tai 50snt:llä pelaaville.Itse, peliongelmaisena, vedän viikosta toiseen kympillä tai vähintään viitosella kymppi- ja ysi- tasoja..Vain yksittäisiä kymppejä on tullut. Kerran 9-tasolla sain kahdeksan oikein vitosella. Minäkin uskon ,että tietokone lukee niitä pelattuja riveja, joten niitä ei arvota, varsinkaan silloin kun on pelattu isolla rahalla.

Äänestä
  • miten toi keno arvonta voi olla virallinen kun siinä ei näy edes virallisia valvojia, ja arvonta ajat on mitä sattuu, kumma kun Iltalehti tai Iltasanomat ei tee minkäänlaista juttua siitä lehteen, tai ehkä sitten jos nykänen liittyis tappelun kanssa tohon kenoon

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietokone arpoo kirjoitti:

Mikä kumma siinä on kun ei kukaan tai mikään ei puutu tohon veikkauksen keno arvontaan, arvonnat suoritetaan tietokoneella jotta tulisi mahollisimman vähän isoja voittoja ja yleensäkkin voittoja. Täyttä kusetusta koko keno, Veikkaus jaksaa itkeä jostain Paffin peleistä mut ite veikkaus kusettaa tietokone arvonnoilla samanlailla, ois joskus mukava nähä vaikka voiton jako sen arvonnan jälkeen, että paljonko ois tullu esim. keno 10:ssä täys osumia keno 9:ssä keno 8:ssa jne. Taitaa taas olla valtiolla oma lehmä ojassa kun se ei puutu tohon asiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu