1. Pidetään kaikille avoimia Naku-uinteja (seuraava Martsarissa tammikuussa), kesällä luonnonvesissä
2. Ei solvata ketään netissä eikä muuallakaan
3. Opetellaan vielä vähän enemmän oikeinkirjoitusta
4. Muistetaan, ettei alastiolemiseen tarvita yhdistyksiä, sen paremmin rekisteröityjä kuin rekisteröimättömiäkään
Lupaukset pitäköön!
2. Ei solvata ketään netissä eikä muuallakaan
3. Opetellaan vielä vähän enemmän oikeinkirjoitusta
4. Muistetaan, ettei alastiolemiseen tarvita yhdistyksiä, sen paremmin rekisteröityjä kuin rekisteröimättömiäkään
Lupaukset pitäköön!
Vastaukset 12
Vanhimmat
...ja lisäksi muistetaan syödä kana alasti!
1. Miten sellaista tilaisuutta, johon ei päästetä PKSN.n kuuluvaksi tiedettyjä ihmisiä, voi väittää KAIKILLE avoimeksi tilaisuudeksi?
2. Ei solvata ketään.
3. Ei arvostella ketään kirjoitusvihreistään ;-).
4. Ei mennä yhdistysten järjestämiin tilaisuuksiin, jos yhdistyksiä ei kerran tarvita.
5. Ei tehdä keskenään ristiriitaisia lupauksia.
kuuluu myös pksn-yhdistykseen. Arvailuja voi heittää mutta varsinainen tieto puuttuu. Täältä luetun perusteella voi arvailla, - oliskohan ne myös pksn-jäseniä jotka osallistuu aktiivisti Ripan tekemiin lehtijuttuihin, elokuva, valokuvaus ym, näin ollen voisi epäillä että liiton pressan vaimokin voisi olla pksn-jäsen.Varmistus kuitenkin uupuu ja se kismittää snc.ä.
Pääkaupunginsanomalehtiyhdistyksen pikkujouluissa valtavasti väkeä? kun täällä ei niistä ole mitään mainintaa ollut? Oliko omenahotelli tampereella buukattu täyteen? Kuulema alastomia kieriskeli siellä tasanteella paskaisessa lumessa kun sisälle ei mahtunut kun oli niin täyttä 250 henkeä sinne tungettu. Sinne pieneen läävään.
Miten tuo viestisi liittyy Martinlaakson Naku-uintiltilaisuudesta käytävään keskusteluun?
Eihän Tampereen Omenahotellilla ja Martinlaakson uimahallilla ole mitään tekemistä toistensa kanssa.
Vai lapsettaako Sinua, kun kirjoitat noin lapsellisia ja kateellisia tarinoita?
Tämä on tätä, aina. Pistän minäkin munani soppaan.
Alasti olemiseen ei toki tarvita yhdistyksiä, mutta nämä tilaisuudet eivät järjesty itsekseen.
tervetuloa vaan...
Kaupallinen järjestäjä olisi parempi, kuin jokin muiden naturistien kanssa riitelevä kahden yhdistyksen "liitto".
Tällöin vältyttäisiin loanheitolta puolin ja toisin.
Juha
Sulje sinulta pois sitä mahdollisuutta.
olisi, niin ei menisi pitkään, kun SNC.n hallitus kieltäisi jäseniään osallistumasta näihin tilisuuksiin. Nehän olisivat ilman epäilyjä yhdistyksen tavoitteiden vastaisi ;-).
Ei kaupalliset tilaisuudet on lopetettava, koska ei ole kaupallisia tilaisuuksia.
Varmaan Liiton hallitus käsittelee asian ja päätyy kanssasi samaan lopputulokseen. Onhan järjetöntä järjestää tilaisuuksia ilman voiton tavoitetta.
Yhdenkään naturistiyhdistyksen töppäyksi vuonna 2006 tässä keskusteluryhmässä.
Mutta vain yhdellä ehdolla.
Te KAIKKI lopetatte toistenne haukkumiset ja solvaamiset HETI ja tähän paikkaan.
Tämä koskee niin PKSN.ää, kuin Naturistiliiton jäsenyhdistyksiäkin.
Hyvää ja riidatonta vuotta 2006!