Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Liian pieni pillu???

mulla on aivan sairaan tiukka pillu.. oon vielä neitsyt, mut joskus, ku yritän tyydyttää itseäni, niin ei mee ku yx sormi sisään, mut se ei käy kipeetä. Sit heti ku yrittää laitta kahta sormee, ni niiden sormien päät menee vaan sisään ja seki käy sairaan kipeää... auttakaa mua! Miten saan pillustani "kotikonstein" löysemmän, ku en haluais lähtä gynekologille... Niin, ja haittaako jätkiä ihan kauheesti, jos niiden kalu ei mahu ees sisään ja koko homma tyssää siihen???
148170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Eihän jätkiä tietenkään haittaa seksissä, ellei vehje mahdu sisään. :)


Taidat olla aika nuori. Odota vähän, kyl se hole siitä varmaan kasvaa. Sun täytyy myös olla kiihottunut, jolloin sisäänvienti edes on mahdollista.

Äänestä
  • oonmä jo 7vuotta et sillee!

    Äänestä

  • jo kirjoitti:

    oonmä jo 7vuotta et sillee!

    no kiitti hirveesti avusta!!! Täytän kyllä kohta 16 ja sänkyhommat ois pian ajankohtaisia... mä tarvin oikeesti vinkkei, enkä mitään vittuilua!! KIITOS!

    Äänestä

  • piukkapillu kirjoitti:

    no kiitti hirveesti avusta!!! Täytän kyllä kohta 16 ja sänkyhommat ois pian ajankohtaisia... mä tarvin oikeesti vinkkei, enkä mitään vittuilua!! KIITOS!

    hei piukkapillu ota yhteyttä muhun tuntuu et oon rakastunu suhun...... kuule vastaa tähän ja tavataan niin tehdään jotakin joka saa sen löystyyy

    Äänestä

  • jo kirjoitti:

    oonmä jo 7vuotta et sillee!

    Kuin ihmeessä ees yrität vielä???Onko menkat jo? Tuskin. Et tarvitse poikaystävää sänkyyn vielä 10 vuoteen,silloin olet kehittynyt jo naiseksi.Jos kaverisi on niin älä sinä pilaa itseäs ja hyvää tunnetta poikakaverinkanssa rikkomattlla immenkalvoasi.Poika pian luulee et jaat yleisesti pimpsaa.Lapsikin olet vielä.Mikä hemmetin kiire on saada se kikkeli sinne reikään,kun se ei ole siihen valmis.

    Äänestä

Tarvitsetko apua.Voin auttaa sua saaman pillustas suuremman.

Äänestä

Kannattaa kokeilla. Toimii. mulla OLI samallainen kireäpillu ku sulla. mä en saanu edes 1 sormea sisälle. Aloita aamulla. Kiihota ittes erittäin valmiiks, mut älä tee orkkuu. Sit ota porkkana, työnnä paksu pää edellä. Mut kuitenkin niin iso et melkeen sattuu. Sit jätä se pilluus sisälle, katkaise siitä ylimenevä osa. Sit vaan kouluun tai mihin sit meetki. Välillä voi olla aika kiihottunut olo, sit voit käydä vessassa orgulla, ja taas tunnille. Muista laittaa kireät housut et porkkana ei tuu pois. Pikkuhiljaa pilluus menee aina vaan isompi porkkana. Mullekki se on toiminu. Kannatta kokeilla. Pliis vastaa mulle jotain.

Äänestä

Hei Piukkapillu!

Ongelmasi on todellinen, mutta aikaa myöten ohimenevä. Itselläni oli poikuudenmenetys kivulias. Tyttökaverini mielestä minulla oli liian iso, hänellä taas liian pieni. Aikaa myöten se korjaantui ja tyttöystäväni pillu venyi kokoa. Nyt olen yksinäinen poikamies. Penikseni on jäykkänä n. 3 cm leveä ja 20 cm pitkä. Haaveilen taas uudesta girlfriendistä, jonka pillua saan hellyydellä(peniksellä ja kielelläni) venyttää oikeisiin mittoihin. Piukkapillu kirjoita minulle! Myös muut pillu-ihmiset! T: James

Äänestä

Tästä tuskin apua on siihen "ongelmaan", mutta ehkä ainakin lohduttaa.
Itselläni oli ennen neitsyyden menetystä todella tiukka pillu; edes yksi sormi ei mahtunut, teki kipeää. (Olin 16-vuotias.)
Mutta kun h-hetki koitti, niin kyllä se sinne sisälle voimalla ja kärsivällisyydellä saatiin.
Että älä huoli, muista vain rentouttaa lantiopohjankihakset, kun mies yrittää työntyä sisälle.
Ja ajan (/panojen) myötä se reikä hiljakseen löystyy.
Hyvää jatkoa!:)

Äänestä

Saatat olla aika nuori vielä, joten älä ota tätä kehotuksena ruveta sekstailemaan miesten kanssa, vaan ihan vinkkinä sitä joskus tulevaa eka kertaa varten.

Mulla on edelleen toi tiukkuusongelma, vaikka olen jo parikymppinen nainen ja miehiä on ollut suunnilleen saman verran kuin ikävuosia (ei mikään hyvä juttu, muuten). Olen kuitenkin päässyt "liian kireen sisäänmenon" ongelmasta eroon seuraavilla tavoilla. Ensinnäkin sun täytyy olla ihan rento, ja toiseksi mahdollisimman kiihottunut, niin kuin olet varmaan kuullutkin:). Jos nämä ehdot täyttyy ja silti jätkä ei pääse sisääsi, niin voit yrittää eräänlaista mielikuvallista ja ruumiillista harjotusta, joka saa paikat avautumaan. Yritä työntää pimpistäsi jotakin ulos (tiedän, kuulostaa ihan älyttömältä). Lantionpohjalihakset rentoutuvat tässä ponnistuksessa täysin. En tiedä onko tämä vertaus nyt ihan oikea, mutta saathan peräaukonkin rennoksi, kun ponnistat kuten ulostaessa. Samaan tapaan yrität siis rentouttaa lantiossa sisällä olevat lihakset "työntämällä".

Harjoittele tätä itseksesi, että opit tekniikan. Se eka kerta jännittää aina, mutta kun olet oppinut rentouttamaan paikat, ei romanttinen tunnelma laske liikaa vaikka joutuisit hetkeksi kuvittelemaankin "työntöä".

Ja lopuksi, ei jätkät siitä hermostu vaikka ekalla kerralla asiat ei sujuisikaan. Sitä paitsi, seksiä voi harrastaa niin monella tavalla! Tsemppiä!

Äänestä

Tuskin sinulla liian tiukka on, ellet sitten ole vielä pahasti keskenkasvuinen. Luultavasti et vaan ole ollut tarpeeksi kiihottunut ja rento. Kiihottuminen kostuttaa emättimen ja kun kosteutta on riittävästi, menee sinne sisälle melkein mitä vaan. Jos et kuitenkaan kostu tarpeeksi, niin voit kokeilla liukuvoidetta, jota saa melkein mistä tahansa marketista. Glid on aika yleinen merkki ja sitä on yleensä myynnissä samassa paikassa missä kondomeitakin.

Ei muuten kannata päästää miestä tökkäämään sisään, jos kosteutta ei ole tarpeeksi. Se vaan sattuu molempiin. Opettele ennen yhdyntöjen aloittamista kokeilemaan oma kosteutesi. Tahmaista kitkan tunnetta ei saa olla sormella kokeillessa yhtään, tai yhdyntä ei kunnolla onnistu. Sormen pitää solahtaa sisään liukkaasti.

Äänestä

Kysymys ymmärrettävä, mutta helposti ratkaistavissa. Kohdalleni osui kerran samanlainen tapaus. Tytöllä oli varsin pienet paikat. Asia hoitui suurella rauhallisuudella ja kärsivällisyydellä. Tutustuimme toisiimme tuntikausia ja sisääntyöntyminenkin kesti 15-20 minuuttia. Oleellista oli, että ei ole mitään kiirettä. Hitaasti kiiruhtaen ja rauhallisesti edeten hyvä tulee. Lopussa (kiitos) seisoo..:)) Nautin itsekin tilanteesta suunnattomasti.

Toinen kerta olikin sitten jo helpompi.

K

Äänestä

Toi on aivan normaalia.. :) Sitten,kun harrastat eka kerran seksii..se venyy ja niinkun sanotaan että ,jos sulla on ollut iso kyrpänen mies ja sit vaihdat sen pienempään...paikat muotoutuu taas sen pienen mukaan...ei hätää!!!

Äänestä

Jos sallit mun auttaa, niin mä voisin hyväillä sua mun sormilla niin että sä alkaisit kostua ja sitä kautta sun pillus vähän löystyis. Ja jos haluat vielä paremman konstin niin, menet esim. sängylle tai sohvalle selällesi makaamaan, levität jalkojasi sopivasti, ja laitat silmät kiinni. Mä laitan sinne jotain mikä auttaa varmasti. Saat avata silmät vasta kun tunnet että siellä on jotain.
Tehdäänkö näin ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piukkapillu kirjoitti:

mulla on aivan sairaan tiukka pillu.. oon vielä neitsyt, mut joskus, ku yritän tyydyttää itseäni, niin ei mee ku yx sormi sisään, mut se ei käy kipeetä. Sit heti ku yrittää laitta kahta sormee, ni niiden sormien päät menee vaan sisään ja seki käy sairaan kipeää... auttakaa mua! Miten saan pillustani "kotikonstein" löysemmän, ku en haluais lähtä gynekologille... Niin, ja haittaako jätkiä ihan kauheesti, jos niiden kalu ei mahu ees sisään ja koko homma tyssää siihen???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu