Heidi Hautala on esiintynyt erittäin hyvin vaalikeskusteluissa. Joidenkin arvioiden mukaan hän on yksi parhaista ja selvästi parempi kuin kukaan suurten puolueiden edustajista.
Nyt liikkuu tietoja, että tunnettuja vihreitä on asettunut Halosen taakse. Tampereella huhutaan ainakin Pauli Välimäen ja hänen vaimonsa Irene Roivaan olevankin Halosen takana. Kovasti ihmetyttää tämä toiminta jos se totta on.
Nyt liikkuu tietoja, että tunnettuja vihreitä on asettunut Halosen taakse. Tampereella huhutaan ainakin Pauli Välimäen ja hänen vaimonsa Irene Roivaan olevankin Halosen takana. Kovasti ihmetyttää tämä toiminta jos se totta on.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Rikastunutta ja presidenttiehdokkaaksi edennyttä puoluetoveria halutaan näpäyttää?
Vihreä liitto ei ole mikään luonnonsuojelupuolue, vaan feministinen puolue joka ajaa feminististä näkökantaa ja siinä sivussa seksuaalisesti poikkeaville kaikenmaailman eritysihuomiota jne.
Luonnonsuojelusta puhutaan koska sillä saadaan kannatusta.
Siksi voitte miettiä miksei "vanha perusvihreä" kelpaa.
Mielestäni kaikkien vasemmistolaisten kannattaa äänestää vihreitä riippumatta femakkokannasta tai elämänkatsomuksesta.
Itse äänestän sitä, joka parhaiten antaa vastaan haloselle.
Hautala on Haloseen verrattuna pelkkä räkäklimppi, paapattaa kuin papukaija aina samaa.
Itse äänestäisin mielläni Heidi Hautalaa koska Vihreiden edustajana hän kannattaa melko samoja arvoja kun minäkin, mutta valitettavasti Hautalan mahdollisuudet pärjätä pressanvaaleissa ovat todella huonot.
Viimeisimmän tiedon mukaan Tarja tulisi saamaan yli 50-prosenttia äänistä jo ensimmäisen kierroksen aikana.
Vasemmistolaisena Halonen kuitenkin kannattaa melko samoja asioita kun vihreät, joten ehkä sen vuoksi vihreiden kannattajat äänestävät myös Halosta.
Vihreät ovat pääasiassa vasemmistolaisia. Vihreä aate on vain vain hämäystä. Vihreiden mielestä on tärkeää, että Halonen voittaa ensimmäisellä kierroksella. Siksi Hautalan kannatus on alhaalla.