Tsunamin avustusrahat

kun edes suoman omaiset kuten ei Myyrmannissakaan saaneet niitämillään?

Miksi avustamme enää?
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olisiko sinusta rahat pitänyt jakaa käteisenä tai laittaa onneettomuudessa olleiden tileille?

Tiedoksi sinulle, että tsunamissa menetti kotinsa, perheensä ja elinkeinonsa useita tuhansia paikallisia ihmisiä, joiden avustamiseen, mm. jälleenrakennukseen, osa avustusrahoista on käytetty.

Et kai ole yksi niistä itsekkäistä suomalaisista joiden mielestä rahat olisi pitänyt käyttää vain suomalaisten auttamiseen...?

Äänestä
  • Mutta valtaosa rahoista rötköttää edelleen spr.n osakesalkussa eikä niitä kaikkia aiotakkaan käyttää tsunamihommiin.

    Tämä kun selvisi niin päätin etten ikinä, siis milloinkaan enää anna latin latia yhteenkään keräykseen.

    Näin siinä käy kun pelataan luikuria.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mihin ne vietiin kirjoitti:

kun edes suoman omaiset kuten ei Myyrmannissakaan saaneet niitämillään?

Miksi avustamme enää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu