Tuli tuossa mieleen kun kävelin sokokselle, monen vuoden takainen vessareissu kyseissä tavaratalossa... Minulle oli tullut vessa hätä, ja eikun vessaa etsimään. Laitoin markan siihen koneeseen, pääsin vessaan sisälle ja lukitsin oven. Siinä ei ollut erillistä wc-koppia, vaan pönttö oli aika lähellä poistumisovea wc:stä. no, aikani siinä istuessani, ovi aukesi ja sisälle pyrki noin 25-vuotias mies vauvansa kanssa. Minä huusin paniikissa siitä: "Eiii! tää on varattu!" Mies laittoi oven kiinni, eikä enää häirinnyt minua. Kun sitten lähdin vessasta pois, tämä kyseinen mies oli edelleen oven takana ja pahoitteli tapahtunutta. Vaan kyllä nolotti!!
Sokoksen wessassa...
HanNa
22508
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tulipa mieleen se kerta ku olin kotona. Oli menkat, menin unenpöpperössa vessaan. Olin just ottamassa yön jäljiltä ollutta sidettä pois, ku ovi aukes. Olin unohtanu lukita. Ei nyt sinällään paha, se oli siskon silloinen poikakaveri. Molemmat tais pyytää anteeks.. Sanoin sille sit myöhemmin, et onneks se oli se eikä MUN silloinen poikakaveri :) Kai se sillon vähän nolotti, mut ajattelin, että ihmisiä tässä vaan ja se siitä :)
Kävi lähes samalla lailla Ruotsissa. Oltiin kavereiden kanssa laivalla ja jäätiin päiväksi Tukholmaan. Ollaan illalla otettu suht reilusti alkoholia ja menen sitte sen isoimman tavaratalon (mikä Åhlens vai mikä se on) vessaan. Siellä on kanssa niin että 5 kruunua ja ovi aukee. No en sitte krapulassa juuri taas ajatellu ja jätin oven pistämättä lukkoon ja istun alas vääntämään krapulapaskaa. Oon siinä aikani istunu ja katon sitä ovea, ja tajuan että vittu en pistäny sitä lukkoon lainkaan ja samalla hetkellä kuulen ku kolikko tipahtaa sinne lukkoon. Ovi aukee ja joku ruotsalainen nainen avaa oven ja rupeen suomeks huutaa että: Tää on varattu. Nainen rupee huutaa Förlot, förlot, förlot (miten sitte kirjotetaanki). No ei siinä, hoidin hommmat loppuun ja nolona ulos. Kaverit vitsaili että oli sitte mun eka kerta ku myin itseäni.