sen...

että koskaan en sinua omakseni saa. Ehkäpä sitten toisessa elämässä voisin sinun kanssa elää onnellisena.
10681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ei ole toista elämää jossa voisit rakkaasi kanssa elää - on annettu vain tämä elämä tällaisenaan..
Miten voit olla niin varma, että et koskaan voi saada häntä, oletko kertonut tunteistasi hänelle?
Rakasta häntä nyt - huomenna voi olla liian myöhäistä ja sitten kaduttaa...

Äänestä

olenhan jo sinun omasi. Tule jo tänään, yhteisen onnemme ensimmäisenä päivänä! En jaksa odottaa toiseen elämään, ehkä me ei edes löydetä toisiamme sieltä.

Äänestä

ja tässä elämässä,koska rakastan sua tollo!
etkö sinä sitä huomaa?

Äänestä

että voi olla monia syitä miksi et voi saada toista omaksesi. Sellaisen tosiasian kanssa on raskas elää. Olet ehkä kahden ihmisen välissä tai hän on toisen oma. Olen miettinyt tätä itsekin kun olen toinen noista kahdesta esimerkistä.
En ole päätynyt vielä itseäni tyydyttävään ratkaisuun ja poljen jotenkin paikallani. Ajan kuluminenkaan ei ole muuttanut tunteitani.
Kaikkein kipeimmäiltä tuntuu ajatus, etten näkisi häntä enää koskaan.

Äänestä
  • oman ratkaisunsa saanut tehdyksi. Tuntuu kuin olisi astunut pimeästä huoneesta ulos valoon.

    Ratkaisusi, vaikka voi tehdä kipeää ja tuntua pelottavalta, on periaatteessa helppo. Valitset sen, jota rakastat ja jonka kanssa haluat elämäsi jakaa. Tietenkin vain jos hän rakastaa sinua ja haluaa jakaa oman elämänsä kanssasi.

    Äänestä

Jokainen saa sen mitä ansaitsee, et siis ansaitse
häntä. Ikävä sanoa mutta niin asia on.

Äänestä
  • toisen oma niin,mutta mitä olet sen asian eteen tehnyt oikeasti?et mitään.en koskaan lakkaa toivomasta että teet.silloin ei mikään olisi esteenä.

    Äänestä

  • no kirjoitti:

    toisen oma niin,mutta mitä olet sen asian eteen tehnyt oikeasti?et mitään.en koskaan lakkaa toivomasta että teet.silloin ei mikään olisi esteenä.

    Että MINKÄ esteenä?
    Ja mitä pitäisi oikeasti tehdä ???
    Mielenkiintoista...

    Äänestä

juuri noin ajattelen minäkin,koskaan en sinua saa.
Aika antaa periksi,viimeinkin...

Ehkä sitten seuraavassa elämässä..

Äänestä

Usko lujasti, niin saat mitä haluat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedän kirjoitti:

että koskaan en sinua omakseni saa. Ehkäpä sitten toisessa elämässä voisin sinun kanssa elää onnellisena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu