Miksi äänestän Halosta!

Niin, siitä olette osaltanne te tämänkin palstan oikeistokahjot pitäneet huolta.
Mitäpä luulette ehdokkaittenne itsensä olevan mieltä herjaavista mustamaalauskirjoituksistanne?
Voi tietysti olla ettei täällä ole kuin muutama kirjoittaja jotka suoltavat p****a urakalla, mutta kuitenkin, hankkikaa elämä!
6466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • hymy Jorma Ollilalla koko klipin ajan.

    Äänestä

  • Tota joo, eh... heh heh?

    Äänestä

  • typerä kirjoitti:

    hymy Jorma Ollilalla koko klipin ajan.

    kun Halonen paljasti oman tyhmyytensä ja asiantuntemattomuutensa yhdellä h-vetin pitkällä lauseella, heh, heh, on siinä meillä presidentti!

    Äänestä

Surullista, ettei sinulla ole mitään muita perusteita äänestää Halosta. Erilaisia äänekkäitä mellastajia on kaikissa ryhmittymissä, mutta ne voit jättää omaan arvoonsa. Koetapa kerätä kaikki todelliset ansiot, jotka oikeuttaisivat Halosen saamaan äänesi. Mitä todellisia näyttöjä on? Muista että nyt ei valita itselle äitiä eikä mummoa eikä naapurin kivaa tätiä vaan henkilö, jolla tulisi olla parhaat kyvyt luotsata Suomea eteenpäin niin että sekä pärjäämme taloudellisesti että voimme säilyttää ne vahvat turvaverkot, joiden avulla avun tarvitsijat saavat apua. Jälkimmäistä ei ole ilman edellistä. Minä äänestän Sauli Niinistöä, hänellä on näyttöä riittävästi ja on tärkeilemätön, mutta edustava ihminen.

Äänestä
  • ...juonikkaalta näädältä! Mainostoimiston tuote, joka esittää muuta kuin on ja toistelee muiden ajatuksia( kuten Vasemmistoliiton Outi Ojalan "vahva valtiontalous on köyhän paras ystävä").

    Saulin konkreettiset ehdotukset ovat "saunottamisen" luokkaa enkä duunarina muutenkaan voisi IKINÄ kykypuoluetta äänestää. Miettikää ny: Ben, Ile, Stubb...kettumainen Niinistö...EI HELVETISSÄ!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ITV kirjoitti:

Niin, siitä olette osaltanne te tämänkin palstan oikeistokahjot pitäneet huolta.
Mitäpä luulette ehdokkaittenne itsensä olevan mieltä herjaavista mustamaalauskirjoituksistanne?
Voi tietysti olla ettei täällä ole kuin muutama kirjoittaja jotka suoltavat p****a urakalla, mutta kuitenkin, hankkikaa elämä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu