T H , 0%:n kannatus

Halonen on jo polkaissut omaan maamiinaan.
Stasi-listat on lopullinen tyrmäys.
Kannatus paljastumisen jälkeen 0%
2197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toivon sydämestäni, että Suomen vapaa lehdistö paljastaa Halosesta totuuden, mieluummin jo ennen ennakkoäänestyksen alkua. Turun Sanomat, Aamulehti ja Iltalehti nyt toimikaa! Pannaan Erkon lehdet paitsioon.
Yleisradiolta vaadin uudelta hallituksen puheenjohtajalta Olkinuoralta sen verran munaa, että pistää vaalikaranteeniin koko tammikuuksi Halos-kirjailija Lehtilän, jonka kurjaa vaalipamflettia taidetaan jakaa jo ilmaiseksi.
Sauli on hänen rinnallaan kirjallinen huippukyky!

Äänestä

Ihmetyttääkin, missä on sananvapaus Suomessa?

Erkon lehdet ovat kovin räikeästi Tarjan puolella. Yleisesti Helsingin Sanomia arvostetaan ja pidetään puolueettomana. Mielikuva haihtuu nopeasti kun seuraa lehden puolueellisuutta. Halosta ei kritisoida, mutta Niinistöä ei noteerata, vaikka olisi aihetta.

HS käyttää valtaansa, koska tietävät, että joka tapauksessa lehteä tilataan. Demokratiaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljastuttuaan kirjoitti:

Halonen on jo polkaissut omaan maamiinaan.
Stasi-listat on lopullinen tyrmäys.
Kannatus paljastumisen jälkeen 0%

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu