Junassa

Röyh

Istuin muutama vuosi sitten paikallisjunassa kannettavan cd-soittimen kanssa. Kuuntelin musiikkia aivan rauhassa omissa ajatuksissani. Röyhtäisin vahingossa ihan kamalaan ääneen täpötäydessä junavaunussa kun en tajunnut, että vaikka en kuule muiden ääniä kuulokkeiden alta, niin muut kuulevat minut. Kyllä hävetti istua loppumatka keskutaan muiden tuijottaessa...niin ja kerran lähdin junalla töihin siten, että huomasin vasta junassa että olin pukenut paidan saumapuoli ulospäin. Kyl sekin oli noloa.

2

1577

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • just joo.

      No miksi et käynyt junan vessassa kääntämässä paitaa, tollo!

    • ja kotona olen paljolti vain

      aamutossut jalassa, jotka jalassa käyn pihallakin (ok-talo). Kerran sitten joku soitti ja pyysi kyytiä jonnekin kauppaan ja pian sittenkin. Mä lähdin heti ja vasta kaupassa mä huomasin että mulla on vielä aamutossut jalassa, emn ollut muistanut vaihtaa hollannikkaisiini, jotka jalassa yleensä nämä lyhyet kauppareissut tein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      394
      2812
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      76
      2229
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      112
      1775
    4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      189
      1481
    5. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1472
    6. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1445
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1437
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1323
    9. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1287
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1246
    Aihe