Tietoa vailla...

kondylooma-kerho

Hei!

No minä olen nyt ilmeisesti littynyt tähän ihanaan kondylooma-kerhoon ja kaipaisin tietoa tästä ennen kuin pääsen tohtorin luokse!
ELI saan tod.näk. jonkun hoitokuurin... Mutta kun se tauti on aina minussa niin tartutanko sitä koko ajan muihin (siis lääkekuurin jälkeen)?
Aktivoituuko se myös myöhemmin uudestaan?
Ja lopuksi terveiset ihanalle panolle, joka ei voinut kertoa taudistaan vaikka tiesi sen omaavansa. Niin ens kerralla taidan antaa sulle vaihdossa jonkun muun..., onko toiveita? perus klämppä, vai harvinaisempi Kreikkalainen hyppykuppatauti..vaiko iki-ihanainen niveltippuri..? Vaikka ens kertaa tuskin tulee! Vitun hienoa..

5

665

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kondy

      Kannattaa paneskella ilman kumia!!!!!!!!!!!!!!

    • tf8tyg

      tartutat.ole tästälähtien vain semmosen kans kel on jo sama paska.

    • Kondylooma on virus ja kantaessasi sitä tartutat sitä eteenpäin. Se voi puhjeta uudestaan...

      Taistelin kondyn kanssa 4 vuotta sitten, mutta nyt ei virusta enää näy papassa, olen onnellinen. Ja kyllä, kondylooma voi kadota elimistön tuhotessa viruksen.

      Käytän aina kondomia, myös ottaessani suihin, sillä ihmiset voivat kantaa oireettomia tauteja tietämättään siitä.

      Joten turha syyttää muita jos ei osaa kaivaa kondomia taskusta ;)

    • Sare

      Kondyyn ei ole lääkekuuria jota nappailtais. Sen näkyvät oireet poistetaan laserilla, jäädyttämällä tai panslaamalla.

      Kondyjä on useita eri viruksia, sinulla on tämä yksi. Tulevaisuudessa käytä kumia kaikkien partnereiden kanssa, yksi kondy -virus ei suojaa toisen tyyppisen kondy -viruksen tartunnalta.

      Kondy -virus saattaa olla ilmenemättä, tulla kukkakaalimaisia syylärykelmiä, limakalvolla saattaa olla vaaleita läiskiä (jotka näkyvät vain penslaamalla)ym. muuta mukavaa. Joka viruksella on oma ulkoinen ilmenemismuoto.

      Muista käyttää kortsua AINA, ne ei paljoa maksa. Jos hävettää ostaa niitä, et ole tarpeeksi aikuinen harrastamaan seksiä!!!

      • ----------

        ostaa kortsui, tilaa postimyynnistä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      27
      3069
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      66
      2118
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      180
      1928
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      121
      1884
    5. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      1
      1725
    6. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      93
      1539
    7. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä

      Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä
      Maailman menoa
      25
      1362
    8. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      86
      1171
    9. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      209
      1103
    10. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      1038
    Aihe