Näyttää siltä, että Kasvisravintolasta on aikanaan saanut ostaa muutakin kuin ruokaa. Porukassa vaikutti mm. Heidi Hautala.
Hautala on kovaan ääneen vaatinut Stasi-listoja julkaistavaksi. Minä vaadin, että Kasviksen jengin toiminta tutkitaan uusien todisteiden valossa.
Hautala on kovaan ääneen vaatinut Stasi-listoja julkaistavaksi. Minä vaadin, että Kasviksen jengin toiminta tutkitaan uusien todisteiden valossa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
sinulla muka on? Koskettaako Stasitutkinta liian arkaan paikkaan?
joka tiesi, että Kasviksen porukka myi huumeita 70-luvulla. Tuntee ostajan, ja oli valmis lähtemään vaikka oikeuteen noilla eväin.
Mutta siitäpä mamikset pelästyivät: pian viesti oli poistettu. Vai oliko vihreiden "salainen sensori" asialla?
päivänvaloa? Jotenkin tuntuu siltä että varas huutaa "ottakaa varas kiinni!"
kuulunut stalinisteihin. Ennen vihreiden perustamista hän ei ollut kuulunut mihinkään puolueeseen. Ota selvää, ennenkuin kirjoittelet perättömiä. Ja entä sitten, vaikka olisi kuulunutkin . "Stalinistit" oli laillinen puolue ihan niinkuin mikä tahansa puolue. Ei vanhoissa puolueissakaan ole yhtään sellaista, jossa ei olisi puolueloikkareita.
Kasviksessa? Muistaakseni oli.