Näkemys kokoasiasta

Isariak

Tässä kokokeskustelussa on sellainen pieni vinoutuma että kun naiset puhuvat isosta kalusta he todellakin tarkoittavat isoa eli tuollaista 18cm kyrpää.

Miehet taas puhuessaan isosta mieltävät tuollaiset 22cm jättikullit isoiksi - liikaa pornoa ja huono itsetunto omasta kalusta jne.

Eli iso on hyvä suuren osan naisia mielestä. Hyvin suuren osan mielestä koolla ei oikeasti ole väliä kunhan mitta on normaalin rajoissa ja melkeinpä kaikille naisille kyllä löytyy se LIIAN isokin, jonka kanssa seksi on lähinnä turhauttavaa ja kivuliasta ja jopa mahdotonta.

5

1688

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niina maalaistyttö

      "naiset puhuvat isosta kalusta he todellakin tarkoittavat isoa eli tuollaista 18cm kyrpää."

      Oikeastaan 16 cm on jo iso monien puheissa. Ja siis tilastollisestikin.

    • mieltä

      aina puhutaan koosta,pituudesta ja paksuudesta, itse
      en hen.koht. ole koskaan (omanikin on norm.isompi)
      kenellekkään naiselle kehdannut eikä ole tullut edes
      mieleen sanoa että ompas tytöllä iso "reikä"naiset
      kyllä miehiä arvostelevat,mutta meneppä sanomaan
      naiselle että kolo on kuin settsemän leivän uuni...
      onneksi me miehet olemme senverran hienovaraisia,
      että emme arvostele vastakkaisen sukupuolen vehkeitä
      vaikka kyl aiheta olisi....vanha sanonta kuuluu:
      ei sill kyrvän koolla ole väliä , kunhan se on vikkelässä perseessä kiinni!

      • sdfjs

        Minusta tuntuu että ne on miehet jotka täällä kalunsa pieneyttä valittaa. Ja muutama ämmä jolla on niin iso ettei pienellä saa tyydytystä. Itse seurustelen ihanan miehen kanssa, eikä minulla ole hajuakaan minkä kokoinen kalu sillä on, eikä kiinnostakaan. Riittää kun vain rakastaa minua. Loppu sujuu omalla painollaan, oli koko mikä hyvänsä.


    • TYTYLLÄ

      olla meleeeekoseen aharas vittu etten sanos ku noin pieni muna tekkee kipijää. Ostahan rääpäle liukuvoijatta, jos menis paremmin sissään.

    • Olet oikeassa, mun kaveriporukassa 15 on iso. 20 cm pitkät on sirkuskamaa, enkä oikeen sellaisesta välittäisi. Samaa mieltä joka nainen jonka kanssa olen puhunut...Nää kokojutut on miesten omaa keksintöä ja huonoa itsetuntoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      235
      5400
    2. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      46
      5380
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      223
      2909
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      144
      2444
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      65
      2052
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      70
      1850
    7. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      208
      1714
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      187
      1369
    9. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      30
      1329
    10. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      338
      1256
    Aihe