Tässä kokokeskustelussa on sellainen pieni vinoutuma että kun naiset puhuvat isosta kalusta he todellakin tarkoittavat isoa eli tuollaista 18cm kyrpää.
Miehet taas puhuessaan isosta mieltävät tuollaiset 22cm jättikullit isoiksi - liikaa pornoa ja huono itsetunto omasta kalusta jne.
Eli iso on hyvä suuren osan naisia mielestä. Hyvin suuren osan mielestä koolla ei oikeasti ole väliä kunhan mitta on normaalin rajoissa ja melkeinpä kaikille naisille kyllä löytyy se LIIAN isokin, jonka kanssa seksi on lähinnä turhauttavaa ja kivuliasta ja jopa mahdotonta.
Näkemys kokoasiasta
5
1688
Vastaukset
- Niina maalaistyttö
"naiset puhuvat isosta kalusta he todellakin tarkoittavat isoa eli tuollaista 18cm kyrpää."
Oikeastaan 16 cm on jo iso monien puheissa. Ja siis tilastollisestikin. - mieltä
aina puhutaan koosta,pituudesta ja paksuudesta, itse
en hen.koht. ole koskaan (omanikin on norm.isompi)
kenellekkään naiselle kehdannut eikä ole tullut edes
mieleen sanoa että ompas tytöllä iso "reikä"naiset
kyllä miehiä arvostelevat,mutta meneppä sanomaan
naiselle että kolo on kuin settsemän leivän uuni...
onneksi me miehet olemme senverran hienovaraisia,
että emme arvostele vastakkaisen sukupuolen vehkeitä
vaikka kyl aiheta olisi....vanha sanonta kuuluu:
ei sill kyrvän koolla ole väliä , kunhan se on vikkelässä perseessä kiinni!- sdfjs
Minusta tuntuu että ne on miehet jotka täällä kalunsa pieneyttä valittaa. Ja muutama ämmä jolla on niin iso ettei pienellä saa tyydytystä. Itse seurustelen ihanan miehen kanssa, eikä minulla ole hajuakaan minkä kokoinen kalu sillä on, eikä kiinnostakaan. Riittää kun vain rakastaa minua. Loppu sujuu omalla painollaan, oli koko mikä hyvänsä.
- TYTYLLÄ
olla meleeeekoseen aharas vittu etten sanos ku noin pieni muna tekkee kipijää. Ostahan rääpäle liukuvoijatta, jos menis paremmin sissään.
Olet oikeassa, mun kaveriporukassa 15 on iso. 20 cm pitkät on sirkuskamaa, enkä oikeen sellaisesta välittäisi. Samaa mieltä joka nainen jonka kanssa olen puhunut...Nää kokojutut on miesten omaa keksintöä ja huonoa itsetuntoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2115204Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy464970Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2042781Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171352368- 652002
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s1111880- 671804
- 2081694
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1841333Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.2941102