Lienee niin että kaikkien uskonlahkojen piirissä rehottaa oma pyhyys ja muitten koodaaminen eläimellisiksi ali-ihmisiksi. Katsokaa nyt krisselitten kirjoittelua tälläkin foorumilla näin vuoden 2006 alkajaisiksi.
Eikös teidän kannattaisi nyt suoraan myöntää mielipiteenänne, että krisseli Bushin on syytä hyökätä islamilaiseen Iraniin varmistaakseen krisselikavereittensa hyvinvointi?
Eikös teidän kannattaisi nyt suoraan myöntää mielipiteenänne, että krisseli Bushin on syytä hyökätä islamilaiseen Iraniin varmistaakseen krisselikavereittensa hyvinvointi?
Vastaukset 5
Vanhimmat
vaan poistaa kaikkialta muslimit. Tuollainen näkemyshän on vahvoilla täällä keulittavien hihhuleiden suunnasta.
Eikä W tyhmempikään ole ihan hopealle jäänyt, Guantamo on askel oikeaan suuntaan.
bissetyttönikin pitänyt ripustaa ristille ennen kuin minä ne pelastin krisselileijonien kidasta?
Nasse, meidät pitää poistaa. Minä tunnen monia VÄKIVALTAISIA islamilaisia, HAISEVIA homoja, ELÄIMELLISIÄ bissejä, KUSIPÄITÄ räppäreitä ja ja ... en nyt täydennä tätä KAMMOTTAVAA luetteloa.
Milloin mitäkin hallituksia pitää poistaa jotta USAn energiahuolto on turvattu ja vältyttäisiin talousromahdukselta ottaen huomioon dollarin tilanteen ja ao. maan ulkomaanvelan. Eteenpäin, sanoi Bush Dorkempi.
Martin L King muunmuassa vastusti näitä ilmiöitä joita esittelit tuossa avauksessasi, sekä hän oli myös erittäin suuri "sydäminen" rauhanaktivisti.
Sen lisäksi hän oli ns. julkiuskovainen ihminen, ihmisen Pojan, Kristuksen opetuksia seuraava
mies, joka "jakoi" kanssasi myös osin, osittain mielipiteitäsi, eli oli suurin piirtein, melkein ja jopa paikoin samoilla linjoilla kanssasi, kuten minäkin.
Monet suomen johtavista akateemisista tutkijoista sekä asiantuntijoista ovat myös jakaneet samat mielipiteet Kingin kanssa, kuten myös minun ja sinun kanssasi. Kuitenkin ihmetystä herättää tuo patologinen ja silmitön vihasi meitä samoin ajattelijoita kohtaan, se vaikuttaa siis hieman kummalliselta tätä aihetta vastaan tarkasteltuna.
Tuohon loppu kysymykseesi, aivan lopuksi näin: ihmettelen vain tuota suurta tietämättömyyttäsi maailmanpolitiikan suhteen, sillä me emme tee siitä minkäänlaisia päätöksiä, eikä meillä ole pienintäkään määräysvaltaa suuntaan tai toiseen, siis ainakaan täällä suomessa tuon esillä pitämäsi asian suhteen. Toivotko siis, että olisi?
Mistä patologosesta ja silmittömästä vihasta hourit, veli? En tuota heittoasi ymmärtänyt, kuten en paljon muitakaan heittojasi.
MLK oli hyvä jätkä, ja samoin monet vapautuksen teologit. Niin oli myös Malcolm X; X:n tarkoittaessa tässä tapauksessa tuntematonta afrikkalsista sukunimeä, ei missään tapauksessa krisseliä.
Päätösvallasta en ole puhunut sanaakaan.
Maailmanpolitiikan tunnen varsin hyvin. Akateeminen tutkija olen niin että oksat pois. No problem, brother!
Lahkottaminen on rasistista vihaa! Samoin uskittelu.
Sille en mahda mitään jos et ymmärrä. Mutta yritä!