on tullut enemmän päiväkoti, kuin kirjasto, vai onko tämä nyt uutta säästöä ja päivähoito, että kirjasto toiminnot on yhdistetty ? On vaikea keskittyä lukemiseen, tai tietokoneen käyttöön, kun huutavat, ympäriinsä juoksevat lapset metelöivät kenenkään siihen millään lailla puuttumatta. Tämä ilmiö on joka kerta, kun olen k.o. kirjaston palveluita käyttänyt.
myyrmäen
kirjastosta
6908
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
että niitä kirjoja voi lukea myös kotona.
tietokone millä pääset nettiin maksaa 20 euroa.
lehdetkin saa tilattua kotiin,ellei ole köyhä.
lakkautetaan turhat kirjastot ja kevennetään näin ylikuormitettua päivähoitoa. Lopetetaan myös turhat verot, joista pääsevät nauttimaan lähinnä yksinhuoltajat, jotka ovat suuri rasite veronmaksajille.
Mölytä saa muualla ilmaiseksikin, joten eiköhän kannattaisi mölyäjät siirtää muualle...
molblabalaavat tautisen kovaäänisesti jokapaikas
Kun ne pitäis ensin kouluttaa Suomen tavoille ennen kuin päästetään yhteiskuntaan. Guantanamon tapainen koulutuskeskus olisi hyvä. Kaikki pakolaiset sellaisiin muutamiksi kuukausiksi opettelemaan suomalaista kulttuuria, tapoja, arvoja ja KIELEN.
Koulutuksen jälkeen muutaman kuukauden koeaika suomalaisessa yhteiskunnassa ja eikun testiin, että onko oppinut mitään. Jos ei kieli taitu, on rikoksia tilillä tai naapureilta tullut valituksia, SOUTUVENE ALLE EIKÄ TAKAISIN ASIAA!
kun niiitä tänne haalitthan