Tämä mies ei osannut Ruotsia?

Miten on mahdollista? Vielä Presidentiksi ruotsia taitamaton!
4342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En kannata Vanhasta presidentiksi, mutta se osaako Suomen presidentti ruotsia vai ei on täysin irrelevantti asia.

Eivät Ruotsinkaan valtion johtajat osaa suomea. Ruotsi on pienen maan pieni kieli, kuten suomikin.

Äänestä
  • ILMEISESTI UUTTA VAALIKIRJAA ON TULOSSA MYYNTIIN. EN TIEDÄ ENNÄTTÄÄKÖ SE ENNEN VAALIEN PÄÄTTYMISTÄ. TIEDOTUS PÄÄTTYY TÄHÄN

    Äänestä

  • OPI RUOTSIA NIINKUIN MINÄKIN kirjoitti:

    ILMEISESTI UUTTA VAALIKIRJAA ON TULOSSA MYYNTIIN. EN TIEDÄ ENNÄTTÄÄKÖ SE ENNEN VAALIEN PÄÄTTYMISTÄ. TIEDOTUS PÄÄTTYY TÄHÄN

    maanviljelijät mansikoihin

    Äänestä

Suomi on pian yksikielinen maa, eikä ruotsin kieltä tarvitse osata. Riittää, kun osaa suomea ja englantia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järkyttävää... kirjoitti:

Miten on mahdollista? Vielä Presidentiksi ruotsia taitamaton!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu