Kuinka moni käy Bushin

Mitä arvelette. Kuinka monella suomalaisella on sellaiset suhteet USA:n hallintoon, että he vierailevat teehetkillä Valkoisessa Talossa? Tunnetko sinä jonkun, joka harrastaa tuollaista?
5208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos Saulista tulee pressa, saattaa hyvinkin käydä noin!

Äänestä

Myllynen

Maija Myllynen on käynyt Bushin kanssa kahvilla. Ovat opiskelleet samaan aikaan Harvardissa.
Myllynen oli puheviestinnän opettaja TKK:lla, nykyjään eläkkeellä.

Myllysen opetuksen jälkeen osaa kyllä puhua uskottavasti PAsk*** vaikkei tiedä aiheesta mitään. Joten puhe taidot viittaavat kyllä samanlaiseen osaamisen, mitä Bushiltakin löytyy…

Äänestä

työharjoitteluun Los Angelesiin, mutta Valkoinen Talo ja teehetki jää kyllä nyt väliin. USA:n hallintoon ja virkamiehiin pidettävät yhteydet jäänevät tullin tasolle.

Äänestä

Mutku ei oo oikeen kaverii sille reissulle =( Lähetsä mun mestikseen sinne vähän kello viiden teetä hörppimään? Mut Uuno Turhapuro sanoi ollessaan presidenttinä, että Härski Hartikaiseen verrattuna politiikassa on kyse sellaisesta lähinnä kello viiden teehetkestä. Taitaa varmaan olla aika kova kaveri se Härski?

Äänestä

koska vaan käy jokainen poliitikko,innosta kiljuen,väriin katsoen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luona teellä? kirjoitti:

Mitä arvelette. Kuinka monella suomalaisella on sellaiset suhteet USA:n hallintoon, että he vierailevat teehetkillä Valkoisessa Talossa? Tunnetko sinä jonkun, joka harrastaa tuollaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu