Win2000:n asennus Win98:n rinnalle?

Miten tapahtuu Win2000:n asentaminen Win98:n rinnalle? Pitääkö käyttiksien olla samankielisiä?
2192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos 98 on c:llä, niin asenna 2000 d:lle.

Ei oo kielillä väliä. käynnistä vaan 98ssa 2000:n winnt32.exe. Asennus tekee automaattisesti aloitusvalikon, jolloin valitset, kumman käyttiksen käynnistät.

Äänestä
  • Entä XP:n kanssa? 98 on C:llä ja xp on D:llä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaska kirjoitti:

Miten tapahtuu Win2000:n asentaminen Win98:n rinnalle? Pitääkö käyttiksien olla samankielisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu