matti ja arvostelukyky

Luotatteko Matin arvostelukykyyn, älyyn, järkeen? Matti on muuttanut näkemyksiään aika monesti ja paljon. Eikö 80- ka 90-lukujen kirjoituksilla ole enää arvoa. Eikö silloinkin olisi voinut kirjoittaa sellaisia viisauksia, joita ei heti tarvitse valtaanpäästyään perua. Esim. Jakobsonin ei tarvitse katua kirjoituksiaan.
6129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Matti on epärehellinen mies.Se paljastuu kun tarkastelee ehdokkaan tekemisiä historian valossa.Lukuisat takinkäännöt ja sitten vielä tämä aviorikos.(Kaarina)Olen keskustan kannattaja mutta Matti ei minun ääntä saa näillä saavutuksilla.Todennäköisesti on käynyt myös Karpelan pesällä niin kuin myös ehkä tämä puolivallaton poikamies Sauli.Että semmoisia poikii.Tämä puolivallaton ei ole omien sanojensa mukaan Presidenttiainesta ja nyt nämä samat ainekset onkin muuttuneet kelvolliseksi.Mikä logiikka tässä oikein on tai mikä on ravistellut näitä Saulin aineksia.Minulle tämä Sauli on aika iso kysymysmerkki.Ei ääntä Saulillekaan.Tarja on ex setalainen öykkäri ja simputtaja vaikka julkisuudessa yrittää muuta esittää.Ei ääntä Tarjalle.Sitten on vielä nippu näitä muita julkisuuden tavoittelijoita.Ei ole yhtään kunnollista ehdokasta jota voisin äänestää.Ehdokkaiden puheisiin ja varsinkaan lupauksiin ei voi uskoa.Aika hyvän kuvan näistä ehdokkaista saa kun miettii miten he ovat toimineet ja menetelleet menneisyydessä.Sieltä se todellinen hapitus paljastuu.

Äänestä
  • höpön, höpön, höpön, höpön hullu!

    Äänestä

Käytiin jo äänestämässäkin.

Äänestä
  • täällä ja luotettiin lujasti, parhaaseen ja osaavimpaan nro. 7!

    Äänestä

  • tehtiin kirjoitti:

    täällä ja luotettiin lujasti, parhaaseen ja osaavimpaan nro. 7!

    takinkääntäjien presidentti.

    Äänestä

  • yx manu kirjoitti:

    takinkääntäjien presidentti.

    Suomen Tasavallan Presidentin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luotatteko? kirjoitti:

Luotatteko Matin arvostelukykyyn, älyyn, järkeen? Matti on muuttanut näkemyksiään aika monesti ja paljon. Eikö 80- ka 90-lukujen kirjoituksilla ole enää arvoa. Eikö silloinkin olisi voinut kirjoittaa sellaisia viisauksia, joita ei heti tarvitse valtaanpäästyään perua. Esim. Jakobsonin ei tarvitse katua kirjoituksiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu