Nimimerkki "Kuorma" kertoo seuraavaa:
"Ja kuten sanoin, suomessa asuu 5 miljoonaa ihmistä. Väkilukuun nähden meillä on varmasti enemmän lapsiin kohdistuneita seksuaalirikoksia kuin Miljardin asukkaan afrikassa"
HAHHAHHAHHAA!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000035&posting=22000000013060895
"Ja kuten sanoin, suomessa asuu 5 miljoonaa ihmistä. Väkilukuun nähden meillä on varmasti enemmän lapsiin kohdistuneita seksuaalirikoksia kuin Miljardin asukkaan afrikassa"
HAHHAHHAHHAA!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000035&posting=22000000013060895
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aivan, tässä hyvä esimerkki irc-galleriasta: http://irc-galleria.net/channel.php?channel_id=282262
Alle 16 vuotiaat seksuaalisessa yhteydessä yli 16 vuotiaiden kanssa, siinä on meillä jo rikos. Tämä on yleistä tässä maassa, joten näen väitteen hyvin perustelluksi.
Ja afrikka itsessään on iso maanosa, mehän puhumme koko maanosasta, emme afrikan köyhimmistä ja surkeimmista alueista. Ja seksuaalirikoksena käytämme paikallista lainsäädäntöä (esimerkiksi jos jossakin maassa 14 vuotias voi mennä naimisiin, niin sitten katsomme sen kantilta onko alueella millaista seksuaalirikollisuutta).
Ymmärrätkö vai onko WP-propaganda pimentänyt aivosi?
"Alle 16 vuotiaat seksuaalisessa yhteydessä yli 16 vuotiaiden kanssa, siinä on meillä jo rikos. Tämä on yleistä tässä maassa, joten näen väitteen hyvin perustelluksi."
-Mielestäni rikos on silloin kun 18-vuotias on 16-vuotiaan kanssa seksuaalisessa kanssakäymisessä. Tuntuisi aika tyhmältä jos vaikka tammikuussa 16 täyttävä yhtyisi helmikuussa täyttävän kanssa ja syyllistyisi rikokseen.
Tästä on ollut keskustelua useiden tuttavieni kanssa ja tällainen harhakuva on yleisesti liikkeellä, mutta 16 on raja molempiin suuntiin lain mukaisesti.
mutta kuulostaa aika tyhmältä...
ovatko tuttavasi tuomareita? luepas se laki uudelleen ei se ole noin ehdoton. käytännössä ei tuomittaissi 15wee ja 16.5wee nussuttelusta.
Kuka on puhunut käytännöstä tai tuomioista? Puhuin vain lain mukaisista seksuaalirikoksista.