Tarja voittaa jo 1. kierroksella

Yksinkertaisesti koska on paras ehdokas ja luonnollinen ihminen. Ei korni ja valheellinen mainostoimiston luomus kuten Saukko Niinistö.
4110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tarja Halosen vaalimainosta. Ei ollut yhtään Simon näköinen.

Äänestä

..."luonnollinen ihminen"...?????????

Vasemmistolaisuus on se "luonnollisuus" mitä ilmeisesti haet.

Halonen on mahdollisimman epä-luonnollinen presidentti. Hänellä on presidentin tehtävät hukassa.

Halonen ei ole "korni"-millä perusteella, puhumalla köyhille asioista joilla köyhyttä ei poisteta? Haihattelemalla ja muuttamalla kantaansa kuin tuuliviiri?

Kyllähän tietysi ulkoinen olemuskin varmasti hiukan vaikuttaa, mutta kyllä vähän pitäisi katsoa, mistä on kysymys?

Päinvastoin Halosen usan ulkopolitiikan haukkuminen yk:ssa kuulosti melko kornilta...

Äänestä
  • Konginkankaalla!

    Äänestä

Halonen on 1. kierroksella 1, mutta 2. kierroksella 2.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomen Kansa kirjoitti:

Yksinkertaisesti koska on paras ehdokas ja luonnollinen ihminen. Ei korni ja valheellinen mainostoimiston luomus kuten Saukko Niinistö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu