Sehän on selkeästi I-Ching- laskin! http://www.thateden.co.uk/dirk/ Käyttö-ohje: 1. Keskity kysymykseen, joka sinua askaruttaa 2. Kirjoita se paperille 3. Pohdiskele kysymystä 4. Hiljenny 5. Saavuta sisäinen rauha ja harmonia 6. Paina sinistä nappia, jossa lukee "punainen"
Muuten laskin toimii aivan kuten normaalit taskulaskimet, mutta se näyttää vastauksen laskuihin, joiden tulos on 4 tai vähemmän, eli siis 1 1 kyllä käy, samoin 1 3, tai tan 74. Muutoin vastaukseksi tulee vain teksti "Keltaista hohdetta" Joko tämä on ohjelmointivirhe, tai minun käsityskyvyn ylittävä, syvällinen oivallus.
Ei muuta kuin laskemaan!
0Äänestä
likvidointi
tapahtuu ja mikä on tietolähteesi? Tapetaanko miehiä ja naisia yhtä paljon ja mistä syistä? Kuka tai ketkä ovat likvidaation toimeenpanijoita ja käskijöitä? Ettei vaan olis mutu-tietoa taikka yritys pelotella,?
0Äänestä
Varmaankin tappaa
Joka johtuu kaikesta EU:n takia tulleesta tinkimisestä.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
olet käyttänyt?
Sehän on selkeästi I-Ching- laskin!
http://www.thateden.co.uk/dirk/
Käyttö-ohje:
1. Keskity kysymykseen, joka sinua askaruttaa
2. Kirjoita se paperille
3. Pohdiskele kysymystä
4. Hiljenny
5. Saavuta sisäinen rauha ja harmonia
6. Paina sinistä nappia, jossa lukee "punainen"
Muuten laskin toimii aivan kuten normaalit taskulaskimet, mutta se näyttää vastauksen laskuihin, joiden tulos on 4 tai vähemmän, eli siis 1 1 kyllä käy, samoin 1 3, tai tan 74.
Muutoin vastaukseksi tulee vain teksti "Keltaista hohdetta" Joko tämä on ohjelmointivirhe, tai minun käsityskyvyn ylittävä, syvällinen oivallus.
Ei muuta kuin laskemaan!
tapahtuu ja mikä on tietolähteesi? Tapetaanko miehiä ja naisia yhtä paljon ja mistä syistä? Kuka tai ketkä ovat likvidaation toimeenpanijoita ja käskijöitä? Ettei vaan olis mutu-tietoa taikka yritys pelotella,?
Joka johtuu kaikesta EU:n takia tulleesta
tinkimisestä.