Saulin painajainen toteutuu...

Näins se on!
3232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...Vanhaselta ja kumppaneilta toisella kierroksella!
Myös Halosen rivit harventuvat vaalikeskustelujen myötä.
Halosen politiikan sisällöttömyys tullut ilmi.

Halosen vaalilevyksi olisi pitänyt valita Dannyn: "tuuliviiri vallaton, mun sydämmeni ooon..."

Äänestä
  • Halonen saa 54% äänistä.

    Äänestä

  • tuo Dannyn biisi kuuluu ehdottomasta tyäväenpresidentti ehdokas Niinistölle ja hänen paviaanimainostoimistokirsipihallensa. Sen verran sekavaa kampanjointia on Niinistön kampanjointi ollut. Välillä ollaan tyäväenmiestä, välillä saunamajuria, välillä luvataan työllistää koko Suomi, sitten taas ollaan unilukkaria ynnä muuta ynnä muuta. Ja sitten vielä mainostetaan että Niinistö on niin maan perusteellisen kova talousmies (mihinköhän tuokin väite perustuu? 90 luvun erilaisiin köyhänkansan tuki leikkauksiin vai johonkin poliittisen suojatyöpaikkaan? en tiedä) tai että Niinistö on varsinaninen valtiomies kun on käynyt Saksassa asti päivä kahveilla Angelin kanssa. Luodaan kuvaa että Niinistö on suoraselkäinen rydikäs sanojensa mittainen mies, mutta toistelee paviaanimainostoimistokirsipihan teemoja päivästä toiseen. jne jne.

    Siis kyllä tuo Dannyn biisi sopii parhaiten juuri Niinistölle.

    En luota miehiin jotka värjäävät hiuksiaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tarja ekakerralla läpi kirjoitti:

Näins se on!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu