Olen murehtinut erästä asiaa jonkin aikaa.Huomenna on aikomukseni kysellä asiaa tuntevalta, onko huoleni ihan turha.
Pyytäisin esirukousta tässä asiassa, että tosiaankin huomenna saisin selvyyden asiaan ja että huoli osoittautuisi turhaksi.
Pyytäisin esirukousta tässä asiassa, että tosiaankin huomenna saisin selvyyden asiaan ja että huoli osoittautuisi turhaksi.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei
Älkää mistään murehtiko, vaan kaikessa saattakaa pyyntönne rukouksella ja anomisella kiitoksen kanssa Jumalalle tiettäväksi ja Jumalan rauha joka on kaikkea ymmärrystä ylempi on varjeleva teidän sydämenne ja ajatuksenne Kristuksessa Jeesuksessa. Fil 4:6-7
Niinkuin ramattu opettaa ei meidän tarvitse olla mistään huolissamme vaan voimme kaiken jättää Hänelle jolla on kaikki valta ja voima ja jolla on Hyvä tahtoa ihmisiä kohtaan.
Ole veli levollisin mielin, vanhurskaan rukous voi paljon kun se on harras.
Herran Jeesuksen Kristuksen armo ja Jumalan rakkaus ja Pyhän Henhen osallisuus olkoon teidän kanssanne.
Pyri antamaan hyvä raportti, niinkuin Joosua ja Kaaleb. "Varmasti me voitamme sen". Se on uskon henkistä.
30.Kaaleb koetti tyynnyttää kansaa napisemasta Moosesta vastaan ja sanoi: "Menkäämme sittenkin sinne ja ottakaamme se haltuumme, sillä varmasti me sen voitamme."
[Jumalan Kansan Raamattu: 4Moos. 13:30]
Kiitän rukouksista ja hyvistä neuvoista!
Jumala auttoi asiassani, kiitos siis myös Herrallemme !
Siunattua jatkoa teille, jotka apanne annoitte tällä sivustolla !