Tämän listan jälkeen suomalainen Uskontojen uhrien tuki ry. näyttää pitsinnyplääjien kerholta: http://www.stefanus.fi/uutisarkisto.html
Uskontojen TODELLISET uhrit.
Hardcore
331627
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
lähtee Afrikkaan nypläämään.
ja vähämieliset
Pannaan,intian uskontojen kannattajat ja budhistit.
Te niiaajat ja joogaajat olette valheita täynnä,ja luuletteko,ettei totuuden Henki ole jo kaukaa nähnyt teidän meininkiä.
Ja turha väittää,ettette ole tienneet,sillä teille on kerrottu jo satoja kertoja Jeesuksesta.
Ja suuri kiitos tämän sivuston lähettäjälle! vaikka olen tajunnut tämän kaiken hengessä olevan konkreettisesti tätä päivää,harvoin saa lukea tapahtuneista asioista eri puolilta palloa.
Siis aivan käsittämätöntä petomaisuutta harrastaa ne,joita länsimaalaiset kehuu henkisiksi opettajiksi,ja mennä lampsivat sinne tapaamaan muka henkistä johtajaa.
meinaa Pyhä raivo nousta kohta seisomaan,jos tuo Intian ja muunkin kaukoidän saatanan palvonta ei aiheuta länsimaissa parempaa reaktiota,kuin piilotellaan niiden tekemisiä ja houreita.
lääkärillesi ja kerro ettei tähän plasebot jeesaa:
"meinaa Pyhä raivo nousta kohta seisomaan,jos tuo Intian ja muunkin kaukoidän saatanan palvonta ei aiheuta länsimaissa parempaa reaktiota,kuin piilotellaan niiden tekemisiä ja houreita."
Päätellen kielenkäytöstä ja varsinkin erikoisesta tavasta laittaa ja-sana outoihin paikkoihin kyseessä on nimimerkki K-mies eli Kastemies, joka viime vuonna piti melko showta Profetiat_palstalla. Hauska äijä, hyvä heittämään herjaa. Nauroin vartin tuon viha seisoo-jutun jälkeen.
...tuon takia ei kannata kuulua mihinkään uskontoon. Ei tarvitse palvella saatanaa sen puoleen kuin Jumalaakaan.
Et sinäkään osaa kuin halveerata muita uskontoja vaikka ne olisivat osa rikasta kulttuuria. Parempi pysyä sivussa kuin sekaantua mihinkään tuomitsemiseen.
Rinnalla.
vai ei pitäisi mitenkään reagoida syyttömien tappamiseen,ja keksittyihin syytteisiin.
Sillä tavallako maailma muuttuu? En oo ennen kuullutkaan.
Kyllä se on päivänselvää,että hindut ja muut niiden alueiden uskonnot ovat pakanameininkiä.
Jopa rottiakin pitävät jumalina,ja tappavat Jeesukseen uskovia.
Ja sinäkin vielä sanot sitä rikkaudeksi.
Puoskari,kun jatkuvasti menee diaknoosit mynkään.¨
Vai ootko ehkä vaihtoehto lääkinnän kannattaja?
Kuule,mene sinä terveyskeskuksen odotus saliin,ja rupea siellä povaamaan sairaille,että mitä lääkkeitä itsekunkin pitää syödä. Jookosta.
arvaa kumpi on olemassa?
Sitten on tietysti makuasia haluaako palvoa olemattomia vai jotain olevaa.
Tai jättää palvomiset pois.
Minä en ole sanonut sitä rikkaudeksi. Se on lahtaamista enkä hyväksy vainoa.
Luin monta viestiänne peräkkäin,ja sotkin erään toisen kirjoittamat sanat sinulle.
Sehän on nyt selvitetty.
Eivät saa minulta mitään sympatiaa.
Yleensä luullaan, että ateismi olisi jotain sukua humanismille. Olet elävä todiste siitä, että luulo ei ole tiedon väärti.
Mitäs menevät jokapaikkaan tuputtamaan väkisin paskaa.
Oletko ikinä ajatellut, että jos se paskan tuputtaminen ei kiinnosta niin siitä voi aina kieltäytyä? Tuputtaa se Sauli Niinistökin vaalikojussaan paskaa, mutta en minä silti mene lyömään Saulia kirveellä. Jos sinun mielestäsi kristityt eivät saisi ulkomailla suutaan avata, niin tiedätkö mitä? Sinä ajattelet sananvapaudesta ihan samoin kuin Pohjois-Korean johto ja talebanit.
rauhassa puhua paskaa. Niinistö ei puhuisi paskaa, jos olisi syytä epäillä, että joku tulee lyömään kirveellä. Vain kristitty on niin tyhmänrohkea, että menee käännyttämään porukkaa sinne, missä voi tulla kirveestä päähän.
Uskiksen funktio on olla martyyri. He haluavat olla esikuvansa kaltainen.
Jos luit ylläolevasta linkistä stefanuslähetyksen sivun tekstejä, niin huomasit varmaan että siellä oli pidätetty kokkonaisia paikallis seurakuntia. Paikallis seurakunta käsittää väestöä joka asuu ko. seurakunnan alueella ja ovat seurakunnan jäseniä. Lueppa seuraavalla kerralla tarkemmin, niin voit kommentoida asiaakin, eikä sen vierustoja.
haluan, sen takaa minulle sananvapaus. Nyt kommentoin Kovasydämen Niinistövertausta ja yleisesti marttyyrilähetystyötä. Ja seison edelleen sanojeni takana, vaikka löisitte kirveellä päähän.
Ihannetilako: länsimaalainen ei saa opettaa rakkautta ja tehdä avustustyötä muslimimaissa, mutta muslimi saa opettaa vihaa ja tehdä räjäytystöitä länsimaissa? Minun mielestäni ei ole viisasta, että sinä kannatat sananvapauden rajoittamista, yleensä ihmiset ovat toista mieltä. No, sananvapauden ansiosta sinulla on oikeus tehdä niin. Täällä.
kerroin vaan, että ehkä on syytä odottaa olojen parantuvan mieluummin kuin lähtee ottamaan kirveestä päähän, varsinkin ennen kuin HoHo on saanut todistettua tuolla toisaalla, että on olemassa edes jumalaa, jonka vuoksi ottaa kirveestä. Oletko kenties eri mieltä?
kristinuskon uhreja. Uskon joka passittaa heidat hengenvaaraassa sanaa saattamaan.
Jo tuostakin syysta tulee olla jonkinlaiset perusteet uskolle, ettei tarvitse turhan takia kuolla.
älkää surko.
Olen asiasta eri mieltä. Tutkin ym. linkin sivuja, ja useimmat tapaukset siellä olivat pidätyksiä, levottomuuksia tai sakkoja mitä uskikset olivat kokeneet. Ja näistä useimmat ovat johtuneet siitä että nämä "wannabe-martyyrit" ovat ITSE menneet "kaivamaan verta nenästään". Maailmanlaajuisesti ajatellen näitähän oli käsittämättömän vähän.
Lisäksi tutkin Uskontojen Uhrien sivuja, siellä oli juttuja joukkoitsemurhista, manipuloinneista missä ihmisellä ei ole kontrollia omasta elämästään, jne.
Lisäksi täytyy huomioida se, että MARTYYRIEN ÄÄNI-lafka luettelee tärkeimpinä tehtävinään olevan nimenomaan TIEDOTTAMINEN noista martyyri-tapahtumista.
I wanna be a martyyyyyyr toooo (Kummeli)
Kyllä Kummeli tietää, ainakin Silvennoinen, joka tuli uskoon v. 1974. Jos luet tarkemmin, jutut ovat muitakin kuin pelkkiä kiusaamistapahtumia. Mutta tietysti jos yksi juttu kertoo monien tappamisesta, niin ehkä bodycounterisi tunnistaa sen vain yhdeksi kiusaamiseksi.
Jahah. minun Bodycountti noissa kaikissa jutuissa yhteensä oli helposti laskettavissa kahden käden sormilla, ja niistäkin osa oli kuollut luonnollisista syistä. Useimmat kuolemat olivat toisen uskonlahkon tekosia. En tiedä miten itse sitten olet niitä laskeskellut.
En yleensäkään ymmärrä miten tuo koko juttu yleensäkään liittyy ateismi-palstalle, mutta ehkäpä sinulla on jokin (järjetön) selitys
Ateistisissa valtioissa Kristittyjen kidutus on jokapäiväistä. Saatana riehuu erityisesti Pohjoiskoreassa, siellä kun Kristinusko on kokonaan kielletty. Joulukuussa oli rukouspyyntö erään indoneesialaisen pastorin puolesta, joka oli tuomittu kivitettäväksi kuoliaaksi.
Jos Jumalan sanassa ei olisi voimaa, niin tuskin Jumalan sanan saattajia tapettais. Jokainen Marttyyri kuolema on todistus siitä että Jumala on todellinen Ja voimallinen tänäkin päivänä. Herra siunatkoon jokaista Kristittyä kaikkialla maailmassa, heidän viedessään ilosanomaa henkensä uhalla eteenpäin.
Jes. 52:7
Kuinka suloiset ovat vuorilla ilosanoman tuojan jalat, hänen, joka julistaa rauhaa, ilmoittaa hyvän sanoman, joka julistaa pelastusta, sanoo Siionille: "Sinun Jumalasi on kuningas!"
Jätä se EI sana pois...
>>Jos Jumalan sanassa ei olisi voimaa, niin tuskin Jumalan sanan saattajia tapettais.
Kerroppas setälle mitä järkeä olisi tappaa Kristittyjä jos heidän sanomallaan ei olisi mitään merkitystä. Jumalan sanassa on voima tänäkin päivänä. Sinäkin tiedät sen, muuten sinulla ei olisi mitään halua kommentoida uskovien kirjoituksia. Sinun herrasi saa sinut nöyrän orjan tavalla kirjoittelemaan ja kommentoimaan uskovien kirjoituksia.
Mutta kun aika oli täytetty, lähetti Jumala Poikansa, vaimosta syntyneen, lain alaiseksi syntyneen,
5 lunastamaan lain alaiset, että me pääsisimme lapsen asemaan.
6 Ja koska te olette lapsia, on Jumala lähettänyt meidän sydämeemme Poikansa Hengen, joka huutaa: "Abba! Isä!"
7 Niinpä sinä et siis enää ole orja, vaan lapsi; mutta jos olet lapsi, olet myös perillinen Jumalan kautta.
Minä olen Jumalan lapsi, onnellisessa asemassa. Jokainen isä haluaa antaa lapsilleen parhaita lahjoja.
Ensimmäinen lause: ok. Sen jälkeen rivikaupalla propagandaa, meni into kysymyksen vastaamiseen
Edellinen kirjoittaja sanoi aivan oikein,ja niin se on myös Raamatussa,eri sanoin sanottu,mutta asia on aivan sama.
Niissä joissa on Jumalan rakkaus ja totuus,niitä pilkataan ja niitä kohti hyökätään.
Katso mitä tekivät Jeesukselle ja apostoleille.
Ja heillä jos kellä oli Jumalan voimaa.
Näätkö siitä,kuinka saatana saa ihmiset käyttäytymään petomaisesti,ja ne ei edes ymmärrä tekevänsä saatanan tahdon mukaan.kun kivittävät kristittyä.
Siis piru pyrkii tekemään kaikkensa,ettei kukaan pelastuisi,koska jokainen Jeesuksen pelastama,on tappio saatanalle.
Näin se on hengenmaailmoissa.
Voi kuule akk, noi henkimaailman heput saa kalistella keskenään miekkojaan, ne hommmat ei kuulu mulle.
Mitä pahaa meitsi on muka tehnyt sinulle? Silti hauku t ja vittuilet koko ajan!