KÄHEETÄ?!

On tiistai ja olen humalatilassa. Eilen oli maanantai ja oli humalatilassa. Toissapäivä meni erittäin pahassa krapulassa. Lauantaina olin bilettämässä. Perjantaina olin kännissä... ettei vain herralla olisi alkoholiongelma? EI OLE!!! Mutta tyttöystävälläni on, nimittäin MINUT! KÄHÄHÄÄÄÄ:) Asiaan! Aika käheetä kun olen ollut tämän vuoden polttelematta ja pelkäsin etten voi kurlata alkoholipitoisia juomia... päinvastoin! Nyt tupakkia tekee eniten mieli työaikana, siis selvänä! Selvänä siksi, että meillä on muitakin OTTIPOTTI-miehiä duunissa, joten herra ISOHERRA päätti sitten alkaa puhalluttamaan kaikki työntekijät joka aamu(ma-pe) kello 07.30. Mikäli ulos hengitettävässä ilmassa on enemmän kuin 0,05ml alkoholia/per ulos hengitettävä ilma, on käännytys ovelta selvä! Itse olen kääntynyt vuoden aikana 7 kertaa..:/ Mutten kuitenkaa omista firmamme ennätystä, joka on 19 kertaa vuoden aikana!! Kyseinen kaveri on PARAS KAVERINI eli bestikseni. Toivottavasti olen podiumilla(eli kolmeen parhaan joukossa) ensi kuun raportin ja kuukausiyhteenvedon aikaan!! OLENKO ALKOHOLISTI?! EN OLE!! Nautin vain täysin purjein elämästä, savuttomasta elämästä!

6

392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • quistis

      Kuuteentoista vuoteen en ole polttanut ja sitä ennen paloi...ihan liikaa...

      Onnea savuttomalle elämälle:o)))))))))

      • ...parahin Q! Itse olen kuitenkin hieman huolestunut erittäin paljon lisääntyneen alkoholin kulutuksen määrästä! Itse olen valmis myöntämään alkoliongelmani, mutta koska pomoni(herra ISOHERRA) laskee minut 95% varmuudella sisään, voin vain todeta ETTEN OLE PEKKAA PAHEMPI!!


      • quistis
        NW4EVER kirjoitti:

        ...parahin Q! Itse olen kuitenkin hieman huolestunut erittäin paljon lisääntyneen alkoholin kulutuksen määrästä! Itse olen valmis myöntämään alkoliongelmani, mutta koska pomoni(herra ISOHERRA) laskee minut 95% varmuudella sisään, voin vain todeta ETTEN OLE PEKKAA PAHEMPI!!

        Ongelmat ovat ratkomista varten...Niin helppoa...Jotkut tosin kieltävät ongelman...sekin helppoa..Niin..oletkos Pekkaa parempi parahin eiikinäenääkoskaan:o))))))

        Myt hyv yötä! Quu vetää kohta unta palloon:o))))


    • tutulta

      tutun oloinen kertomus,,itselläni oli saman tapaisia oireita. kalja korvasi tupakin.mietippä ny keuliiko mopo ja oletko vielä kyydissä ja kunpi on pahempi alkoholisti,rattijuoppo yms..vai vetää pari tupakkaa. itse pääsin kuiville molemmista paheista, muuta en oo katunut kuin sitä orastavaa alkoholismia.

      • kähkönen II

        toiset tykää välillä väbä keulia. muistaa vaan että kohtuus kaikessa.. kähkönenkin lämmittää tänään saunan ja ottaa muutaman/koko mäyrän. ja tupakista sen verran että se on nautinto aine ,enemmän kuin 3-5 päivässä on täyttä paskaa.sitä kun olkis ittekin noudattanu niin ei olis tarvinnu lopettaa.


      • kähkönen II kirjoitti:

        toiset tykää välillä väbä keulia. muistaa vaan että kohtuus kaikessa.. kähkönenkin lämmittää tänään saunan ja ottaa muutaman/koko mäyrän. ja tupakista sen verran että se on nautinto aine ,enemmän kuin 3-5 päivässä on täyttä paskaa.sitä kun olkis ittekin noudattanu niin ei olis tarvinnu lopettaa.

        Uskokaa nyt jo!! Tässä äijässä on potentiaalia! Asiaa joka sana... Ja mitä tulee erääseen edellä kommentoineen yksilön ajatukseen, siitä että ajan ja otan, ON VÄÄRÄ!! Kun otan, EN TODELLAKAAN AJA! Kyllä taksilla pääsee ja kavereita voi aina nakittaa kuskiksi, ettei tarvitse kännissä ajella. Äijä alkoi dokaamaan eläkepäivinä ja on elävä dokumentti siitä, miten viina(ja partaveden litkiminen)vaikuttaa ihmisen mielentilaan ja terveyteen. Anteeksi ISÄ! Olet minulle kaikesta huolimatta hyvin rakas.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2691
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2461
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2219
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1835
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1406
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1393
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1135
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      98
      1096
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1033
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      79
      893
    Aihe