En tiedä kuuluuko tämä ihan tälle palstalle, mutta uudella miesystävälläni on ympärileikattu penis.
Tästä minulla ei aikaisemmin ole mitään kokemusta. Ja vaikka asiasta etsin lisää tietoa googlesta, niin kuulisin mielelläni kokemuksia (ympärileikatut miehet tai naiset joilla ollut ympärileikattu partneri) siitä, onko seksi ympärileikatun miehen kanssa erilaista?
Sen tiedon perusteella, mitä löysin netistä, ympärileikatut miehet ovat kuulemma "rajumpia" tai "pitkäkestoisempia/ vastaavasti saattaa olla ongelmia orgasmin saamisessa", tuntoaistin ollessa kuulemma heikentynyt joiltain osin peniksen päästä.
Emme ole vielä harrastaneet seksiä, mutta koska se on nyt ajankohtaista, niin pohdin tätä..
Tästä minulla ei aikaisemmin ole mitään kokemusta. Ja vaikka asiasta etsin lisää tietoa googlesta, niin kuulisin mielelläni kokemuksia (ympärileikatut miehet tai naiset joilla ollut ympärileikattu partneri) siitä, onko seksi ympärileikatun miehen kanssa erilaista?
Sen tiedon perusteella, mitä löysin netistä, ympärileikatut miehet ovat kuulemma "rajumpia" tai "pitkäkestoisempia/ vastaavasti saattaa olla ongelmia orgasmin saamisessa", tuntoaistin ollessa kuulemma heikentynyt joiltain osin peniksen päästä.
Emme ole vielä harrastaneet seksiä, mutta koska se on nyt ajankohtaista, niin pohdin tätä..
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jaksoi kyllä pidempään,mutta en tiedä johtuiko siitä.Sänkysessiot oli aina vähintään 2 tunnin pituisia.Ja joskus halusi 5 kertaa yön aikana.Äijällä oli kaiken lisäksi vielä iso.Todella hyvältä tuntui,mutta paikat sai joskus kipeäksi kun koko yö touhuttiin.
Kohta saat taas vastauksia, jotka ovat luokkaa legendat ja sadut. Miksi et kysy asiaa esim. USAlaiselta palstalta, jossa ympärileikatut miehet ovat sääntö eikä poikkeus. Saat ihan oikeaa tietoa. Samalla voit valaista amerikkalaisia kanssasiskoja aiheesta "onko seksi ympärileikkaamattoman peniksen kanssa erilaista?"... "onko leikkaamaton penis herkempi ja saako nainen sillä paremman nautinnon?... jne... ymmärrätkö?
täällä saa kysellä..
sun ei tarvi lukee..tee omat kysymyksesi
Olen 23v nuori mies ja minut on ympärileikattu 7v vanhana terveydellisistä syistä, kiren esinahan takia. Olen kuullut naisilta joiden kanssa olen ollut yhdynnässä kysymyksiä että kuinka sä jaksat noin kauan jne.??Ja luulenkin että olen myös ainakin vähän rajumpi otteinen tapaus,koska ns.hellä normaali seksi ei vältämättä aina tunnu oikein miltään,olen aidosti ylpeä kalustani=)
Nuorempana kestää pitempään mitä tuppimulkku muuten, mutta vanhenpana ongelma saada laukeamaan. Jos keskivertoisesti sanois tuppimulkku parempi, voi aina säätää laukeamista, mutta nahattomalle ei saa mitään tehtyä ja se on ISO ONGELMA.
Kerroppa minulle, mitä tarkoittaa keskivertoisesti, tai mikä on keskiverto.
Miten se sattuu tähän aiheeseen.
Viitisen vuotta sitten leikattiin esinahka pois,
liian kireä esinahka. En ole ainakaan vielä
huomanut tuntomuutoksia, herkkys pysynyt ihan samana, eikä myöskään kestoon vaikuttanu. Eiköhän
miehilläkin vaikuta samoin kuin naisilla jos on
hyvät lantionpohjalihaksen niin kykenee pidätteleen
laukeamistaan. Itse olen ainakin huomanut sen, koska
päivittäin harjoitan kyseisiä ilolihaksia.
Olen huomattavasti onnellisempi nyt kun ei ole
riesana kireää kuorta suojana :)
Moikka,
ja onnittelut kivasta kaupanpäällisestä ; ).
Itsekin seurustelen ympärileikatun miehen kanssa ja täytyy sanoa, että olen tyytyväinen: penis on kaunis kuin veistos ja ihana ottaa suuhun!
Tuntoherkkyydessä ei miehelläni ole mitään ongelmia: laukeaa yhtä nopeasti kuin kaikki muutkin entiset mieheni. Eli enpä usko että minkäänlaisia herkkyysvaikeuksia teille tulee.
Ihania ja jännittäviä seksihetkiä uuden rakkaasi kanssa!!!
Olin kerran miehen kanssa, jolla oli ympärileikattu penis. Penis näytti isolta varmaankin juuri siksi, että esinahkaa ei ollut. Itse hieman hämmennyin, koska olen tottunut tyydyttämään vain miehiä, joilla on esinahka.
Kuitenkin mies työntyi minuun raivoisasti takaa päin. Ensimmäinen yhdyntä ei kestänyt ajallisesti kovinkaan kauaa, mutta kokemus oli silti ihana. Muutaman tunnin kuluttua heräsimme taas rakastelemaan. Mies työntyi tälläkin kertaa takaapäin ja kesti hieman kauemmin.
En siis ainakaan tämän yhden kokemuksen perusteella voi sanoa, että ympärileikatulla kestäisi kauemmin tulla. Ympärileikattu penis oli kaunis ja iso. Ei todellakaan valittamista.
Jos haluan tyydyttää ympärileikattua miestä käsin, niin ainakin varmaan liukastetta kannattaa käyttää? Osaako joku yksityiskohtaisesti kuvailla, miten sen tekee? Riittääkö terskan hively ja pitääkö kättä liikuttaa koko peniksen pituudelta vai onko se turhaa? Kiitos etukäteen!
Löytyi arkistojen uumenista ja vastaanpa nyt kun itselläni on ympärileikattu.
Ympärileikattua penistä ei voi runkata samalla tavalla kuin leikkaamatonta.
Siinä tarvitaan liukuvoidetta/sylkeä käden ja peniksen väliin ettei kitka aiheuta kipua. Leikkaamattomassa peniksessä esinahka toimii eräänlaisena kuulalaakerina siinä välissä ja kun sitä ei ole, niin käsi enemmänkin liukuu varrella kuin huljuttaa esinahkaa edestakaisin.
Kokeilla voi, että käsivedon aloittaa leikatun peniksen juuresta ylös päin jolloin rullaa hieman peniksen ihoa terskan päälle suojaksi kuin leikkaamattoman käsihoidon aloittaa nahkaa taaksepäin vetämällä. Eli leikatun kanssa liike painottuu päinvastaisesti
Mutta paras lopputulos tulee kun käyttää liukastetta välissä.
Mihin sitä liukastetta tarvii?
tuppikullin juureen laittaa tukirenkaan niin kalu paksunee ja esinahka ei liiku, kokemusta tosin vain yhdestä kun en ole ollut jakorasia
Aika outo mulkku. Jos kullin juureen laittaa renkaan, se estää esinahkaa liikkumasta? Älä vitussa tuollaisia höpise :D
Kyllä pitkä ja paksu tuppikulli on mun suosikki.
Mitä pitempi esari niin sen kivempi on pienikullisen sinne telakoitua, ja sehän tuntuu ihanalta, vai mitä miehet.
Kyllähän, ne maailman bortelleissa, vieläkin muistetaa. Kuuluisat Suomalaiset tuppikullimiehet, joilla epämääräistä töhnää esinahkan alla. Sekä samat haisevat kalsarit 3-4 päivää jalassa. Ja humala oli runsas. Siitä !! sitten!! vaan bortelliin. Naisten lemmestä ja palveluista nauttimaan.
Olen kuullut et kestävämpiä olevat....jaksavat pitkäään..vai onko nainen ns löysä..heh..