ehdottomasti media on toiminut Halosen piikkiin.
Ehdin jo luulemaan A-pisteen ohjelmien vuoksi, että
olisi jonkinverran asiat muuttuneet, mutta ei.
Koko ajan väännetään Halosen eduksi. Toimittajien
sekä kameramiesten oma kanta tulee jatkuvasti
esiin. TV on demarien hanskassa, täytyy vain todeta.
Miksi ei oikeisto tee mitään? Nyt on yhteen hiileen
puhaltamisen aika. Herätkää!
Ehdin jo luulemaan A-pisteen ohjelmien vuoksi, että
olisi jonkinverran asiat muuttuneet, mutta ei.
Koko ajan väännetään Halosen eduksi. Toimittajien
sekä kameramiesten oma kanta tulee jatkuvasti
esiin. TV on demarien hanskassa, täytyy vain todeta.
Miksi ei oikeisto tee mitään? Nyt on yhteen hiileen
puhaltamisen aika. Herätkää!
Vastaukset 15
Vanhimmat
....gallup, jokainen media, jokainen lehti sijainnistaan riippumatta, jokainen tv-kanava Ylen kanavista Maikkarin kautta Neloseen ja jokaikinen toimittaja, on mielestänne demarien talutusnuorassa...paitsi silloin, kun pieninkin Tarjalle negatiivinen uutinen julkaistaan? Silloin kyllä HUUDETAAN lööpin mukana hallelujaa?
Pitäisikö kansalta pimittää Sauli Niinistöä koskeva negatiivinen tieto vain siksi, ettei se Teille maistu? Todella outoa...
vain ovat näin. Ei ollut kysymyksessä vain Saulista
tullut negatiivinen tieto, vaan paljon muuta.
Kätevästi suunniteltua viestintää Halosen piikkiin.
Sinua taitaa kiusata, että uskon Jeesukseen
henkilökohtaisena vapahtajana. Eikö se ole hyvä
asia kun uskoo siihen mihin on kastettu. Olen
luterilaisen seurakunnan jäsen.
....fariseukset kauppaa tekemästä ja viimeisellä tuomiolla olen varmasti yhtä vahvoilla kuin sinäkin. Uskon "uskoosi" yhtä paljon kuin Saulin vilpittömyyteen. sori.
Jeesukseesi, mutta älä sekoita sitä poliitiikkaan.Jos pidät ,että Halosta on suojeltu median taholta, VALEHTELET ja se on syntiä. Olet tosi "kuplauskovainen"kun osoitat sormella toisen malkaa silmässä. Mene peilin eteen, ja sano itsellesi,Kiitos Jumala, etten minä ole sellainen kun tuo presidenttiehdokas publikaani Halonen. Ehkä silloin huomaat oman ulkokultaisuutesi ja typeryytesi. Aamen.
uskonasiaan on väärä, huomaat sen ehkä joskus.
korkeinta ohjetta Raamattua ei voi sekoittaa
elämään. Politiikkakin on elämää. Nuo muut juttusi
ovat senverran ala-arvoisia, etten viitsi niihin
kajota. Saa kai uskovainenkin sanoa omat ajatuksensa
julki, mitä näkee ja kuulee. Ei se vain ole maailman
ihmisten etuoikeus.
petti pjämmän itsekontrolli. Lähdit tuomariksi. Milloin sait tuon valtakirjan?
et ole saanut Jumalalta etuoikeutta ajaa aioitasi uskon kautta. Usko on pyhä asia ja sen käyttäminen lyömäaseena politiikassa on mitä moraaliton ja arveluttavin teko. Sanoisin jopa suuri synti.
Mitä todellista sanottavaa Halosella eilisessä nelosen tentissä oli?
Eihän häneltä kyllä mitään järkevää kysyttykään.
Muumimaamma vaan hymyili, kun Vanhanen yritti selittää hallituksen Natomuistion salaisuuksia.
Mielestäni puppelipojat olis voineet antaa Tarjalle lahjaksi "nokialaisen nuoriso-ohjaajan".
333333333333333333333333333333333333333333333333333333
opittu tekemään työtä, vaan määräilemään ja odottelemaan osinkoja. Siinähän se onkin salaisuus, että moni on hihkunut ilosta, kun Niinistö sai mainostoimistoimistolta slouganin: "Tehdään työtä". Monelle oikeistolaiselle se on ollut todellakin uutinen. Työ, niinpä niin.
Hyvä, jos on niin, että vasemmisto ohjaa mediaa.
Median tehtävä on tuoda tosiasiat esille ja herättää kansassa ajattelua, jotta demokratia voisi toimia. Jos mediaa joku vahtii liian tarkasti, voi joku demokratian kannalta olennainen tieto tai näkemys jäädä saamatta. Aivan asiallista keskustelua, koska lehdistö alimmalta mukaviihde-tasolta(seiska) ylimmälle mukavirallisentiedonfoorumille(HS:lle) kertoo Halosesta ainoastaan neutraaleja tai positiivisia uutisia, vaikka stasilistojen salaamisesta ja muusta saisi aivan hyvin pienen poliittisen kriisin, jos media tekisi tehtävänsä.
mutta et tarttunut ollenkaan tuohon ydinkysymykseen työ. Demokratiahan toimii aina, kuten tiedämme enemmistön tahdon mukaisesti. Kompromissit tuppaavat olle lievähköjä.
että mitä työtä mahdat itse tehdä, kun on varaa julistaa, ettei kukaan muu tee kunnon työtä?
ihan vain tiedoksesi, että Suomen yrittäjillä ei ole vapaa-aikaa, he maksavat puolet maamme veroista ja ovat valtaosaltaan kokoomuksen ja muun porvariston kannattajia. eivät varmaankaan tee punikkinäkökulmastasi katsottuna yhtään työtä? muuten vain syöt heidän töidensä hedelmiä, ts. hyödyt sosiaaliturvasta.
tarkemmin tekstiini. "ettei kukaan muu tee kunnon työtä" Kirjoitukseni oikein luettuna "oikeistossa ei ole opittu tekemään työtä jne."
Muutenkin et ole jyvällä asian ytimestä. Pitäisi ottaa lähtökohdaksi viesti, johon vastasin. Sen jälkeen voit saada kokonaisuudesta kiinni.
Työtä? Mitäs se olikaan? Se on vaan sillä lailla, että kun on tehnyt töitä reilusti yli neljäkymmentä vuotta, päästään ansaitulle eläkkeelle. Näin on minulle käynyt. Mites sinulle, kai vastaat, niin kuin minäkin vastasin.
Muuten, eläkkeeni on riittävän hyvä, joten sosiaalitukia ei tarvita. Huonommin menee työttömillä.
Välillä on olevinaan "objektiivisuuden" vuoksi muutama kriittinen juttu. Mutta valtaosa jutuista on Halosen nostatusta ja kusemista kansan silmille.
Minä menetin uskoni jo pari kuukautta sitten. Tämän härskeistä härskeimmän valtamedian harjoittaman Halosen nostatus Niinistön nitistäminen-tyylin vuoksi, uskoni Suomen mediaan ja Suomen demokratiaan on täysin romahtanut.
Uskon, jopa että vaalit ovat vilpilliset ja annettuja ennakkoääniä tulostetaan uusina Halosääninä.