Nainen presidentiksi

On se Tarjalle varmaan hieno meriitti tulla valituksi vain siksi, että on nainen...?
2119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miten niin tulee valituksi siksi ? Ovatko naiset sinulle vaikea asia.. onko sitä niin vaikea hyväksyä. Nähtävästi !

Halosta ennen naiset eivät koskaan tulleet valituksi, eivät edes ehdokkaaksi, siksi, että ovat naisia..
Luulen, että, jos Halonen olisi mies, hän tulisi siltikin valituksi :))

Olen nainen, joka äänestää miestä. Mutta voisin kyllä äänestää naistakin, jos olisi minulle sopiva ehdokas tarjolla. Mutta minua ei ollenkaan häiritse se, että joku muukin ehdokas saa ääniä, oli sitten nainen tai mies. Enkä yritä keksiä mitään syitä siihen, miksi häntä ei joku toinen voisi äänestää.
Nämä ovat mielipiteitä, vain ja ainoastaan. En jaksa kiinnostua kenestäkään presidenttiehdokkaasta tunteella..

Äänestä
  • Onhan heitä jo muutaman kerran ollut ehdokkaana, siis naisia.. painovirhepaholainen iski

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Älykästäkö kirjoitti:

On se Tarjalle varmaan hieno meriitti tulla valituksi vain siksi, että on nainen...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu