Tarja Halosen suosio hiipuu todistaa gallupit.Suomalaiset alkaa pikkuhiljaa ymmärtämään että kyse on nyt suomen tulevaisuudesta.Tuo demareiden luoma koko kansan "Tarja"on osoittautnut aivan joksikin muuksi.Sauli Niinistöön luotetaan ja hänen suosionsa on rakettimaisessa nousussa.Päivän selvää on että hänen tietojaan ja taitojaan tarvitaan tulevissa koitoksissa eu:ssa ja klobaalissa maailmassa.Sauli on tottunut talousmies ja osaa pelata maailman miesten kanssa heidän omilla "aseillaan".Me olemme eu:ssa ajautuneet maksumiehen asemaan ja presidentti pitää olla mielipidejohtaja joka pistää hallitukseenkin vauhtia jos tarvitaan.Tätä liputtaa juuri Sauli puhuessaan"unilukkarina"olemisestaan tarvittaessa.Mitä on tehnyt Tarja näiden asioiden hyväksi?.Nämä koskettavat juuri duunaria jolta on viime vuosina lähtenyt työpaikka monesti alta.Turha pitää enää yllä näitä duunari-porvari vastakkain asetelmia kun kyse on yhteisen suomemme tulevaisuudesta.
Vastaukset 5
- Ese
Suomalaiset äänestävät sellaista ehdokasta joka ei saa mitään aikaisksi, koska silloin presidentti ei voi ainakaan enempää sotkea Suomen asioita.
Tarja on paras ehdokas - vaalikuvia
presidenttiehdokkaista
http://www.jonhs.com/sauliniinisto/#uusin - ikuinen pessimisti vai real...
Joo Saulinkin ansiot EU-politiikassa tiedetään. Mies vei siellä isoja "pomoja" kuin litran mittaa. Eikä kaverinsa Lipponenkaan mikään huono ollut. Vai olisinkohan nähnyt vain unta? Herään ja nousen. Suomi 2006 mihin olet menossa?
Ennakkoon äänestäneitä on 30%.
Kannatusbarometrien mukaan näistä äänistä on n.15% todenäköisesti annettu
ehdokkaalle numero 9.- Timpe
Juuri näin. Ei lisättävää. Äänestäkää nyt hyvät ihmiset Niinistöä! Suomi tarvitsee hänet ja nyt!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771580
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.104793En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493