Kenet suomalaiset _HALUAVAT_

Presidentiksi?

Kenet me haluamme presidentiksi? Jos et kaipaa muutosta, niin valitse Tarja, Niinistö tai Vanhanen. Samaa sakkia kaikki. Olemme nähneet ja kuulleet heidän politiikkaansa jo vuosia todeteksamme vai että samaa ikävää toisten syyttelyä ja päättämättömyyttä.

Mutta jos haluat muutosta niin valitset jonkin vähemmistöehdokkaan. Mieluiten sellaisen joka herättää eniten närkästystä. Tälläinen henkilö voisi olla vaikkapa soini.

Nyt jokin väittää, että HAHAHAH ei soini mitään muutosta voi tehdä. Pinen puolueen huono ehdokas. Olet aivan oikeassa. Soini ei tee itsenään muutosta eikä hänen puolueensa voi tehdä muutosta, mutta soini _presidenttinä_ olisi niin suuri muutos, että se pakottaisi suurpuolueet muutokseen.

MIETItÄÄN hetki, jos tosiaan tulisi jokin vähemmistöehdokas prsidentiksi, miten se toimisikaan katalyyttinä muutokselle. SDP, KOKOOMUS, KESKUSTA joutuisivat hiukan skarppaamaan että perussuomalaiset eivät jatkossa saisi lisää jalansiaa politiikassa tai jokin muu puolue.

Se miksi valitsisin soinin on se, että hänen kannatuksensa on tällä hetkellä suurin vähemmistöehdokkaista.

Mutta jos et kaipaa muutosta ja olet tyytyväinen niin valitse "voittaja". Mutta muista silloin asiat pysyvät kuten tähänkin asti ei mitään muutosta näkyvissä samat valheet jatkuvat.

2

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perkele!!

      nuoruuden vasemmistoradikaalia ei missään nimessä pressaksi enää!!
      ei ymmärrä liike ym.muusta taloudesta yhtään mitään..eikä mistään muustakaan!!ilmankos olikin sak-ns.juristina.
      kyllä pressan pitää olla suoraryhtinen SUOMALAINEN!!!!!

    • Keinuunsa ottavat kerran/ eivät he häntä yhdessä kohtaa pidä.

      Välillä taivaan ja maa he heittävät häntä kunnes toinenkin pressakausi
      ylväästi hoidettu on.

      (Kirjoitus bussikatoksen suojalevystä Itä-Keskuksessa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      61
      920
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      833
    3. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      263
      785
    4. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      55
      722
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      50
      638
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      580
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      45
      566
    8. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      93
      566
    9. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      546
    10. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      77
      544
    Aihe