Probagandaa

EU-komissio aloitti tänään valtavan probagandakampanjan itsensä kehumiseksi. Aivan neuvostoliittolaiseen tapaan.

101 etua, jotka eu on tuonut suomalaisille, on uskomaton projekti, jonka kansa maksaa. Joka viikko kaksi etua. Puuta heinää.

EI voi tyhmempiä olla kuin eu-byrokraatit.

EU-vastaisuus kasvaa aivan varmasti ja se on tietysti erinomaista. Mutta rahaa ei pitäisi polttaa hölmöilyyn.
13538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

EU-vastaisuus se tyhmää onkin. Jos haluat uuden laman, eroa EU:sta. Että näin. Ja jos suomi eroaa EU.sta, minä ainakin muutan pois ennen sitä seuraavaa taloudellista kriisiä.

Äänestä
  • Justtt ,missä on ne ulkomaiset/kotimaiset investoinnit ja työpaikat mitkä piti tänne tulla EU jäsenyyden kautta? Mitään muuta ei ole tapahtunut kuin päinvastaisia asioita!!! Vai mitä Kuorma! Olette te EU:nistit kummallisia narraajia, kai teidät on tänne joku palkannut hovinarriksi, toteuttamaan EU probagandaa!

    Äänestä

  • Kertoisitko, millainen taloudellinen kriisi meitä uhkaisi, ja miksi.

    Äänestä

  • vähän kirjoitti:

    Kertoisitko, millainen taloudellinen kriisi meitä uhkaisi, ja miksi.

    Onko Sonkajärven taksikopilla pakkasta?

    Äänestä

  • Et viitsisi Kuorma tällaista paskaa kirjoitella
    jostain uudesta lamasta kun sitä ei kukaan
    kuitenkaan usko. Jos kerran tiedät tarkalleen miten se
    EU:sta eroamisen jälkeen pamahtaa silmille, niin
    kerro myös heti samassa viestissä miksi se uusi lama
    syntyy ja mitkä asiat siihen silloin johtaisivat???

    Äänestä

noi edut saisi nähtäville?

Äänestä

Olen odottanutkin, koska EU alkaa parantaa julkisuuskuvaansa. On nimittäin yliarvioitu kansan ymmärrys. Ihmiset eivät tajua hieman monimutkaisempia asioita ilman, että rautalangasta väännetään. Todelliset suuret kokonaishyödyt eivät aukene, vaan ihmetellään toisarvoisia direktiivejä ym. Tosin pahimpiin änkyröihin ei tosiasiat pure, koska he vastustavat "periaatteesta".

Äänestä
  • Lähde maastamme ja painu niin pitkälle kun pippuri kasvaa.

    Äänestä

  • toivomus kirjoitti:

    Lähde maastamme ja painu niin pitkälle kun pippuri kasvaa.

    taksihommia?
    Syrjäkylän mummot eivät sittä peäsis leäkäriin Savossa.
    Ei sentäs niin pitkälle kun pippuri kasvaa. Riittää kun ajjaa kuorman Iisalameen ja takasi.

    Äänestä

vitun jurpo
Kirjoittanut: kuules tätä 12.1.2006 klo 19.18

   Suomalaisia kammetaan Natoon.
H.Lax "olemmeko mielipidejohtajia?"
Tarja ei vastusta, haluaa enään vain selvittää joitain ajatuksia. Tämä ratkaisi pressan vaalit,
Sale-ale sai tahtonsa(?) ja lobbausfyffet kouraan.
Tarjasta tulee persidentti ja suomen armeijasta
tahdoton natorukkanen joka syötettään T-80 prikaateille, jotka sitten heikennettyään hiillostetaan USA:n massapommituksilla ja uraaniammuksilla suomen maaperälle.
Etelä-suomesta tulee niin radioaktiivinen, ettei siellä voi asua tuhanteen vuoteen.
Kiitos Nato!


Tää on uskomaton jutska, mutta
näin se on.
Paavo Lipponen lupas Bushille että linjassa
ollaan, ja nyt tätä lupausta joudutaan lunastamaan.

EU on sanonut että suomen puolustaminen tarkoittaa käytännössä venäjän kohtaamista, ja siihen älämölöön
osallistuminen johtaa väistämättä kolmanteen tms. maailmansotaan.
Siksi ne vaativat että suomen pitää olla Natossa,
muuten ei tulla. Kukapa haluaisi lähettää poikiaan
tänne kaatumaan pakkaseen ja vastaanottamaan sinkkiarkkuja, kun ei juntti-soin..suomalaiset halua lähettää omiaan suojelemaan EU:n energiahuoltoa esim. lähi-itään.
Tästä tietoisena sdp, keskusta ja kokoomus, rkp ja monet muut ovat aloittaneet tämän hivutuksen ja jauhavat meille suurta paskaa pokalla.
Mutta tosiasiat ovat vieläkin hurjempia ja mycket farlig, mutta pannaan vielä yksi arvio:
Jos suomen armeija lasketaan Naton muonavahvuuteen, saa aika pläjäyksen divisioonia
venäjää vastaan, ja vieläpä paikallisia, joilla on maaston ym. tuntemus, pakkasen sieto ja muut kohdallaan. Näin meistä tulee USA:n itäinen etuvartio. Sehän on sama kuin näyttäisi moskovalle keskisormea.
Sitten kun moskova reagoi, joku ryömii sanomaan että mitäs minä sanoin, uhka se moskova on.
Ja sit taas mennään pum pum.

Olen syvästi, syvästi pettynyt suomen poliitikkoihin ja aionkin käydä äänestämässä, tyhjää.
Tyhjät äänet lasketaan, puolitankoon.

Ja vittu jos suopopesonen virnuilee mulle paarissa vielä kerran niin paree tehrä se heittoetäisyyden päästä.

herra seepaoot

Äänestä

olen päässyt matkustamaan EUn rajojen yli täsmälleen yhtä helposti kuin pääsin ennenn EUta. Ja olen saanut nimeni ja naamani useampiin tiedostoihin. Pian tulee biotunnistevapaus. Kiitos, kiitos!

Äänestä

Vaan enemmäin kuin venäjä, jossa päätetään ihmisiltä kysymättä.

Äänestä
  • komissaareineen ja bumaskoineen. Kaatukoon N-liiton tavoin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansan rahoilla kirjoitti:

EU-komissio aloitti tänään valtavan probagandakampanjan itsensä kehumiseksi. Aivan neuvostoliittolaiseen tapaan.

101 etua, jotka eu on tuonut suomalaisille, on uskomaton projekti, jonka kansa maksaa. Joka viikko kaksi etua. Puuta heinää.

EI voi tyhmempiä olla kuin eu-byrokraatit.

EU-vastaisuus kasvaa aivan varmasti ja se on tietysti erinomaista. Mutta rahaa ei pitäisi polttaa hölmöilyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu